Wpisy
Wpisy
Zielono – niebieska infrastruktura orężem w walce z suszą
Zmiany klimatu, susza i chroniczne niedobory wody, to oznaki pogłębiającego się kryzysu, którego skutki mogą być katastrofalne dla całej ludzkości. Jednak w tej grze, w której stawką jest przetrwanie naszego gatunku, liczy się każdy element i każda metoda mogąca niwelować negatywne skutki zmian. Do metod o dużym potencjale zalicza się inwestycje z zakresu błękitno-zielonej infrastruktury. Warto poznać ich tajniki.
Zieleń i projektowanie miast tematem 11. Światowego Forum Miejskiego
Zasadą Światowego Forum Miejskiego jest otwarty udział obywateli. W tym roku tematyka dyskusji dotyczyć będzie przyszłości miast z uwzględnieniem ich zazieleniania i projektowania infrastruktury. Do tej pory zarejestrowało się kilkanaście tysięcy uczestników tego wydarzenia.
W Katowicach będą nowe zielone przystanki
W Katowicach powstaną nowe zielone przystanki. Wyłoniono już wykonawcę. Projekt to część szerszego zamysłu przeciwdziałania skutkom suszy.
W Świdnicy łąki kwietne zamiast elektrośmieci
Elektroodpady to duże zagrożenie dla naturalnego środowiska, a w konsekwencji też dla nas wszystkich. W Świdnicy znaleziono sposób na to, by zachęcić ludzi do przekazywania tego rodzaju odpadów do utylizacji.
Lublin inwestuje w rowerowe ścieżki
W Lublinie powstają kolejne ścieżki rowerowe. Na obecnym etapie, łączna długość miejskiej sieci ścieżek dla rowerów przekracza 180 km. Duży udział w finansowaniu tych przedsięwzięć ma budżet obywatelski, a więc o wyborze projektów decydują sami mieszkańcy.
Retencja i szacunek dla zieleni? Ważą się losy lubelskiego wąwozu
Władze miejskie Lublina pracują nad zmianą aranżacji i funkcji tzw. Wąwozu na Czechowie, między ul. Szeligowskiego, a al. Kompozytorów Polskich. Zakłada się utworzenie tam trzech różnych stref stanowiących spójną i funkcjonalną całość.