Jeszcze w tym roku, w Poznaniu przy ul. Piastowskiej powstanie wybieg dla psów.

Chodzi konkretnie o teren nad wildeckim odcinkiem rzeki Warty, w bezpośrednim sąsiedztwie Młodzieżowego Domu Kultury. Projekt psiego wybiegu jest już gotowy, a wykonawca rozpocznie prace w połowie kwietnia. Co ważne, wybieg znajdzie się pośród zieleni. – Projekt uwzględnia istniejącą tam zieleń, pojawią się także nowe nasadzenia- wyjaśnia Szymon Prymas, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej. – Pojawi się jarząb szwedzki, krzewy śnieguliczki i mahonii pospolitej – dodaje.

Przyjazna enklawa zieleni

Teren jest obecnie niezagospodarowany, w wielu miejscach widoczne są pozostałości budowlane i śmieci. Inwestycja zakłada stworzenie przyjaznej enklawy zieleni wraz z infrastrukturą, która będzie przyjazna czworonogom. Teren wybiegu zostanie ogrodzony. Pozostała część pozostanie ostoją przyrody. – Nie będziemy ingerować w zieleń, która się tam znajduje- dodaje dyrektor Prymas.

– W takich miejscach pies może się wybiegać bez smyczy, socjalizując się z innymi czworonogami – podkreśla Olga Shkoba, właściciela pudla Lato, z którym chętnie odwiedza poznańskie wybiegi. – Ogrodzenie wybiegów daje poczucie bezpieczeństwa. Pies nie ucieknie i w każdej chwili mogę zareagować, jeśli się coś dzieje – dodaje.

Oprócz tego pojawią się ławki, kosze na śmieci, oświetlenie ledowe i miska dla psa. Przedsięwzięcie wymaga zagospodarowania 4163 m2 , z czego wybieg dla psów zajmie 2452 m2.

Pies mile widziany w Poznaniu

Przypomnijmy, że na terenie miasta Poznania mamy 28 miejsc dla czworonogów. Kolejne 3 mają powstać w tym roku. Ich pełen wykaz można znaleźć na stronie internetowej Zarządu Zieleni Miejskiej oraz Urzędu Miasta – zakładka Gospodarka odpadami Kejter też poznaniak.

Czytaj więcej

Skomentuj