Fala upałów nie odpuszcza. Stwarza to poważne zagrożenia dla ludzi i zwierząt. W rezultacie kolejne lokalne samorządy podejmują decyzje o czasowym ustawieniu kurtyn i wodnych bramek. Do tego grona dołączył Lublin.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie ustawiło trzy kurtyny wodne w miejscach nasilonego ruchu pieszych i rowerzystów.

Kierownik biura zarządu MPWiK Lublin Ewa Dębiec poinformowała, że od czerwca kurtyny wodne stoją na prowadzącej nad Zalew Zemborzycki ścieżce rowerowej przy al. Piłsudskiego, w centrum miasta przed ratuszem i przy supermarkecie przy ul. Zana.

– Dysponujemy sześcioma kurtynami wodnymi, z których trzy mają stałe lokalizacje, a trzy udostępniane są na imprezy okolicznościowe o charakterze sportowym, kulturalnym czy rekreacyjnym – wyjaśnia kierownik Ewa Dębiec.

Dodajmy, że od środy, 3 sierpnia br. w Lublinie i w większości powiatów regionu obowiązuje ostrzeżenie IMGW przed upałami. Według prognozy, maksymalna temperatura w dzień może osiągnąć wysokość rzędu 30-33 st. C.

 

Czytaj więcej

Skomentuj