Mieszkanka powiatu wieluńskiego (woj. łódzkie) usłyszała 229 zarzutów dotyczących podrobienia dokumentów związanych z prowadzeniem przez nią hurtowej sprzedaży odpadów i złomu. Za popełnione w ciągu kilku lat przestępstwa grozi jej do 5 lat więzienia.

Jak poinformowała rzeczniczka wieluńskiej policji Katarzyna Grela, przestępczy proceder 43-latki miał trwać kilka lat, zaś dochodzenie prowadzone przez funkcjonariuszy z komisariatu w Białej zostało wszczęte po informacji z Urzędu Kontroli Skarbowej w Łodzi, który wcześniej skontrolował działalność właścicielki firmy.

Jak ustalono, kobieta, przyjmując do skupu odpady metalowe, podrabiała umowy kupna-sprzedaży złomu poprzez fałszowanie podpisów oraz wpisywanie nieprawdziwych danych dotyczących wagi i wartości zakupionego złomu.

Następnie podrobione umowy włączyła do dokumentacji księgowej prowadzonej działalności gospodarczej, po czym przedłożyła je na potrzeby prowadzonego przez łódzki Urząd Kontroli Skarbowej postępowania kontrolnego.

– W trakcie dochodzenia śledczy z komisariatu w Białej przesłuchali setki osób, przeanalizowali tysiące zabezpieczonych dokumentów. Wynikiem tej żmudnej pracy policjantów było wydanie postanowienia o przedstawieniu kobiecie aż 229 zarzutów dotyczących podrobienia dokumentów – wyjaśniła Grela.

Za tego typu przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia.

Czytaj więcej

Skomentuj