1 / 4

Wiosna zawitała na poznańskie ulice, zakwitły pierwsze rośliny cebulowe. Dlatego Zarząd Dróg Miejskich rozpoczął pozimowe sprzątanie jezdni, dróg dla rowerów i chodników.

Choć możliwe są jeszcze przymrozki, to jednak przyroda budzi się do życia. Dlatego też ściągamy osłony z koron młodszych drzew i maty chroniące niższe roślinny z pasa drogowego przed aerozolem solnym w okresie zimy. Tam gdzie posadzone są roślinny cebulowe można już podziwiać pierwsze kwiaty. Krokusy zakwitły między innymi na ul. Dolina i Kościuszki, a irysy na rynku Łazarskim – informują przedstawiciele ZDM w Poznaniu.

Pozimowe czyszczenie ulic

Trwa także pozimowe czyszczenie ulic. Głównie z piasku, który pozostał po usuwaniu skutków zimy. W pierwszej kolejności posprzątane zostaną ulice na długości ok. 500 kilometrów, 900 tysięcy m.kw. chodników i ponad 100 tysięcy m.kw. miejsc postojowych w Strefie Płatnego Parkowania. Do tego ponad 130 km dróg dla rowerów.

Jako pierwsze oczyszczane są ulice w centrum oraz główne ciągi komunikacyjne. Następnie oczyszczarki przejadą do kolejnych części miasta.

Letnie oczyszczanie ulic

Od połowy kwietnia rozpoczniemy natomiast systematyczne tzw. letnie oczyszczanie ulic, tak by raz na dwa tygodnie uprzątnięte było ponad 200 kilometrów nawierzchni. Jezdnie, drogi rowerowe mniej uczęszczane, znajdujące się na peryferiach miasta będą sprzątane doraźnie.

W tym roku na oczyszczanie poznańskich ulic przeznaczonych jest ok. 10,5 mln zł.

Czytaj więcej

Skomentuj