Ulica Lazurowa to ważna stołeczna arteria komunikacyjna. W latach 2016-2018 gruntownie ją przebudowano, co sprawiło że warunki jazdy uległy zasadniczej poprawie. Sprawę jednak nadal komplikuje ostatni nieprzebudowany odcinek. Wkrótce może się to zmienić.

Warszawski Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta (SZRM) ogłosił przetarg na rozbudowę ulicy Lazurowej, na odcinku od ul. Górczewskiej do Alei Obrońców Grodna (Trasa S8).
To około 470-metrowy, fragment ulicy, który ma być   dwupasmowy. Dodajmy, że na tę inwestycję kierowcy czekali od wielu lat.

Ważna stołeczna arteria

Lazurowa to jedna z głównych ulic Bemowa. Biegnie od ulicy Radiowej na Bemowie przez dzielnice Ursus i Włochy i kończy się w Alejach Jerozolimskich. Natomiast na odcinku od Połczyńskiej do Alei Jerozolimskich nosi nazwę alei 4 Czerwca 1989 roku. Dodajmy też, że odcinek do ulicy Górczewskiej został wyremontowany i przebudowany już w latach 2016-2018. Wówczas w ogólnej perspektywie ulica stała się szeroką arterią umożliwiającą wygodne przemieszczanie się.

Ostatnie wąskie gardło

Natomiast jedynym “wąskim gardłem” jest krótki, niespełna półkilometrowy odcinek od ronda Radia Wolna Europa (skrzyżowanie z Górczewską) do trasy S8. Ta część ulicy Lazurowej pozostała jednopasmowa, co powoduje olbrzymie korki. Pojawiło się jednak światełko w tunelu, bo Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta właśnie poinformował o przetargu na rozbudowę tego odcinka.

Dwa pasy ruchu w każdym kierunku

“Ulica ma być drogą dwujezdniową z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku, chodnikami i ścieżką rowerową. Na skrzyżowaniu z ul. Narwik powstanie naziemne przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną. Prace budowlane potrwają 13 miesięcy” – informuje w swoim komunikacie SZRM.

– Bardzo się z tego cieszę. W końcu, po latach to wąskie gardło zostanie zlikwidowane. Wszyscy kierowcy, nie tylko z Bemowa będą szczęśliwi – zapewnia przewodniczący Rady Dzielnicy Bemowo, Jarosław Dąbrowski. – Miejmy nadzieję, że już niedługo będzie się tam jeździło w sposób cywilizowany bo teraz w tym miejscu tworzą się ogromne korki, a droga ta jest po prostu niebezpieczna,  nieprzebudowana i z małymi poboczami – podkreśla Przewodniczący Jarosław Dąbrowski.

Czytaj więcej

Skomentuj