W ramach tegorocznej akcji „PRO100 chodnikiem w Łodzi” zaplanowano budowę nowych chodników oraz remonty wybranych tras. Inwestycja kosztować to będzie 37 mln zł.

Prace rozpoczną się wiosną, po rozstrzygnięciu przetargów.  Pomysł na budowę nowych tras powstał m.in. dzięki spotkaniom mieszkańców poszczególnych dzielnic Łodzi z prezydent Hanną Zdanowską.

Jak zapowiedziano, w tym roku miasto przeznacza na remonty i budowę chodników więcej pieniędzy niż w sumie przez ostatnie trzy lata. Najwięcej chodnikowych inwestycji zrealizowanych zostanie w dzielnicy Bałuty i będzie to 40 lokalizacji. Z kolei na Widzewie będzie ich 17. Inwestycje zlokalizowane zostaną tez na Polesiu – 10 i na Górnej – 19.

Część chodników powstanie również przy okazji dużych inwestycji drogowych. Przebudowane zostaną ulice Nowowęglowa oraz Rokicińska i Rydza-Śmigłego. Jak informuje Maciej Sobieraj, zastępca dyrektora ZIM w Śródmieściu zrealizowane zostaną na razie jedynie trzy inwestycje. Jednak  w tym miejscu prace drogowe rozpoczną się równolegle z rewitalizacją obszarową.

Las czy stok narciarski i termy w Łodzi?

Czytaj więcej

Skomentuj