Wspólne projektowanie parasolek i toreb ekologicznych, konkursy filmowy i fotograficzny oraz woda w roli głównej. Te i wiele innych atrakcji przygotowują Dobrowskie Wodociągi z okazji Światowego Dnia Wody. Jedna z największych tego typu imprez w Polsce odbędzie się w najbliższą sobotę.

Światowy Dzień Wody przypada na 22 marca, jednak już w najbliższą sobotę, 11 marca, Dąbrowskie Wodociągi postanowiły uczcić wyjątkowe dla siebie święto. Z tej okazji w Centrum Handlowym Pogoria w Dąbrowie Górniczej odbędzie się całodniowa impreza z atrakcjami dla najmłodszych.

Do przygotowań zaangażowano ponad 30 szkół. Ich zadaniem było nakręcenie filmów na konkurs dla młodych reżyserów, w którym główną rolę odgrywa woda. – Szkoła, która nagra najciekawszy film pt.: „Piję wodę z kranu” otrzyma specjalne nagrody. Za zajęcie pierwszego miejsca przewidujemy wycieczkę do Centrum Wiedzy o Wodzie Hydropolis we Wrocławiu – mówił Michał Raszka, rzecznik Dąbrowskich Wodociągów. Pozostałe nagrody to m.in. wyjazd do Planetarium Śląskiego w Chorzowie, tablica edukacyjna i bilety do kina.

Ponadto podczas dąbrowskiego święta wody będzie można zobaczyć wystawę zdjęć z sześciu poprzednich edycji konkursu fotograficznego z wodą w tle. To nie jedyna ekspozycja. Odwiedzający będą mogli podziwiać też galerię o nazwie „Wodny świat”, gdzie zaprezentowane zostaną tkaniny i ceramika, nawiązujące swoimi zdobieniami i kształtami do tematyki morskiej.

Dla miłośników mody Dąbrowskie Wodociągi przygotowały warsztaty tworzenia ekologicznych parasolek i toreb, które będzie można własnoręcznie zrobić, a później ozdobić. Dla najmłodszych przewidywane są także konkursy z nagrodami oraz możliwość namalowania sobie wodnego tatuażu. Całość zwieńczy występ zespołów i wokalistów z Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej.

Światowy Dzień Wody został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku. Święto to jest obchodzone na całym świecie, aby zwrócić szczególną uwagę na problem braku dostępu do wody pitnej. Obecnie z jej niedoborem boryka się ponad miliard osób na świecie.

Czytaj więcej

Skomentuj