Uczestnicy konferencji „Rynek pelet i  brykietów – możliwości rozwoju”, zorganizowanej przez miesięcznik „Czysta Energia” i Centrum Targowe Pomorza i Kujaw, będą debatować dzisiaj nad potencjałem  rynku biomasy w Polsce.

O opłacalności produkcji pelet opowie Wojciech Mazurkiewicz z AES Toruń. Z kolei dr inż. Edmund Wach z Bałtyckiej Agencji Poszanowania Energii (BAPE) oceni perspektywy wykorzystania OZE w świetle Ustawy o odnawialnych źródłach energii. Innowacje w konstrukcji układów roboczych granulująco-brykietujących przedstawi prof. dr hab. Roman Hejft. Ludmiła Wach z BAPE poruszy również kwestię produkcji i wykorzystania pelet w Polsce i na świecie. Na temat wskaźników zrównoważonej produkcji pelet w Polsce i krajach UE będzie mówiła Katarzyna Grecka z BAPE. O pierwszej w Europie zweryfikowanej w ramach EU ETV Technologii BIOMASSER efektywnego brykietowania wilgotnej słomy, trawy i trzciny opowie Roman Długi z firmy Asket. Konferencję zakończy wystąpienie dra inż. Wojciecha Cichego reprezentującego Instytut Technologii Drewna z Poznania na temat zmian systemu norm dla biopaliw stałych w Polsce i w Europie.

Relacja z konferencji oraz referaty zamieszczone będą wkrótce na stronie http://czysta-energia.abrys.pl/ w zakładce Wydarzenia redakcyjne/Targi i Konferencje/Pellets Expo.

Nie tylko konferencja

Konferencja towarzyszy 12. Międzynarodowym Targom Urządzeń, Technologii do Wytwarzania i Zastosowania Pelletu i Brykietu Pellets-Expo & Brykiet-Expo odbywającym się w Hali Sportowo-Widowiskowej Łuczniczka w Bydgoszczy. Podczas targów swoją ofertę prezentować będą firmy produkujące m.in. nowoczesne urządzenia do spalania biomasy – kotły grzewcze, piece, kominki, maszyny, urządzenia do produkcji peletów i brykietów z trocin i innych surowców (granulatory, brykieciarki), suszarnie do trocin, rębaki, a także rozdrabniacze.

Podczas targów można porozmawiać z przedstawicielami organizacji zajmujących się rozwojem i promocją branży biomasowej. Firmy, instytucje i stowarzyszenia oferować będą także pomoc w kwestii projektowania, kompletacji inwestycji, montażu, finansowania i serwisu. Targi potrwają do 18 czerwca br.

Czytaj więcej

Skomentuj