Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Remondis medison 1 baner A [27.06-27.07.22]
Gambarini&Muti (Ecomondo) baner A [28.06-05.07.22]
Remondis medison 2 baner A [27.06-27.07.22]

Technika komunalna i rynek

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

We Wrocławiu AIUT wdroży system zdalnego odczytu wodomierzy z technologią LoRa

AIUT wspólnie z Emitel wdroży system zdalnego odczytu stanów wodomierzy dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu. To największe tego typu wdrożenie w Polsce z wykorzystaniem technologii smart metering i LoRaWAN. Rozwiązanie pozwoli na zarządzanie siecią dostaw wody w czasie rzeczywistym i pełną kontrolę nad zużyciem medium przez mieszkańców.

Światowa premiera ewolucji Renault Trucks T

8 lipca 2021 roku Renault Trucks zaprezentuje ewolucję gamy T, T High, C i K podczas wydarzenia online. Jest to wyjątkowa okazja do poznania najważniejszych zmian wprowadzonych w pojazdach pod kątem ich efektywności oraz komfortu i bezpieczeństwa kierowcy.
Recycling truck rides on the road in the city

Jak oprogramowanie do optymalizacji tras wpłynęło na zarządzanie flotą pojazdów komunalnych na przykładzie PU Hetman

Efektywność procesów transportu odgrywa dziś kluczową rolę w każdej firmie, która w swojej codzienności mierzy się z wyzwaniami takimi jak planowanie i wyznaczanie tras pojazdów. Dzięki nowoczesnym systemom optymalizacja tras może być zautomatyzowana i wpływać na obniżenie kosztów floty. Widać to doskonale na przykładzie wdrożenia systemu ROUTIMO w Przedsiębiorstwie Usługowym HETMAN.

O bioodpadach od A do Z

Kwestia selektywnej zbiórki i zagospodarowania bioodpadów to dość skomplikowana materia, z którą przez lata nie radziły sobie ani krajowy, ani gminne systemy gospodarki odpadami. Organizowane przez Biorecykling – Stowarzyszenie na rzecz recyklingu bioodpadów bezpłatne, praktyczne szkolenia to doskonała okazja, aby przekonać się, że nie taki diabeł straszny, jak go malują.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo ludzi i środowiska

Od lat powtarzamy, jak ważny jest proces technologiczny i reżim, jaki powinien towarzyszyć procesowi przetwarzania osadów. Trywializowanie procesów technologicznych, ich omijanie czy upraszczanie kosztem zdrowia i życia ludzi oraz zwierząt powinno być piętnowane – mówią Janusz Zakrzewski i Tomasz Chabelski z Evergreen Solutions.

Zamiatarka skrojona na miarę

VIAJET 6 to zamiatarka, która może być konfigurowana z różnym dodatkowym osprzętem i oprzyrządowaniem tak, aby realizować niemal każdą funkcję operacyjną i eksploatacyjną. Jako pionier w dziedzinie technologii napędów hydraulicznych spółka FAUN opracowała koncepcje jednosilnikowe, które – w porównaniu z najnowszymi rozwiązaniami w dziedzinie silników pomocniczych i silników podwozia – wyznaczają przyszłe trendy wśród zamiatarek z napędem hydraulicznym i hydrostatycznym.
css.php