Zakładowi Usług Komunalnych w Szczecinie udało się wygospodarować środki na uruchomienie kilku szczecińskich fontann. W związku z okrojonym budżetem miasta istniało zagrożenie pozostawienia ich w tym roku wyłączonych.

Budżet konieczny na utrzymanie szczecińskich fontann został ograniczony, z uwagi na zmniejszenie wpływów do budżetu Miasta spowodowane decyzją rządu dot. m.in. dochodów z tytułu podatku PIT oraz inflacją i podwyżkami cen energii.

Koszt utrzymania fontann

W ubiegłym roku koszt utrzymania miejskich fontann wyniósł ponad 660 tysięcy złotych, w tym koszt mediów to kwota 264 tysiące złotych. W tym roku, szacunkowo, za sam prąd zapłacilibyśmy 90 procent więcej.

Krótsze funkcjonowanie

Ostatecznie Zakładowi Usług Komunalnych udało się wygospodarować środki na uruchomienie 8 fontann. Działały będą krócej niż zwykle, od ok. 15 czerwca do 15 września. Decyzja dotyczy fontann: na Wałach Chrobrego, przy ulicy Szymanowskiego, w al. Jana Pawła II, na Stawie Brodowskim, w Rusałce, w parku im. Janiny Szczerskiej, na placu Zamenhofa, na placu Zwycięstwa.

Czytaj więcej

Skomentuj