1 / 4

Wszyscy ci, którzy wybierają się nad jezioro Szmaragdowe muszą liczyć się z pewnymi utrudnieniami. Parking przy ulicy Kopalnianej w Szczecinie został zamknięty do odwołania. Nie można też jeździć tam samochodem. A to wszystko w trosce o migrujące płazy.

Na ulicy Kopalnianej rozpoczęła się wielka migracja ropuch szarych. Można spotkać je na poboczach, można również na samej jezdni. – Przypomnę tylko, że jest to gatunek chroniony, któremu zagrażały przejeżdżające samochody. W związku z sytuacją ulica Kopalniana, a dokładniej jej górny fragment, została zamknięta do odwołania. Nie zaparkujemy więc na parkingu tuż przy jeziorze, ale można za to korzystać z parkingu znajdującego się tuż za wiaduktem. – informuje Andrzej Kus, Rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska.

– Bardzo prosimy o to, by nie wjeżdżać samochodem za znak zakazu ruchu. Ropuchy, mimo że są kilka razy dziennie łapane i przenoszone do jeziora, mogą zginąć pod kołami auta. Na poboczach, by zminimalizować ich wchodzenie na jezdnię zostały rozstawione siatki zabezpieczające. – dodaje Kus.

Czytaj więcej

Skomentuj