Płonie składowisko odpadów w Fałkowie (Świętokrzyskie) w powiecie koneckim. Ogniem objęta jest hałda śmieci o kubaturze 12 tys. metrów sześciennych.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do strażaków przed godziną 5.00. Ogniem objęty jest teren o wymiarach 30 na 40 metrów i 10 metrów wysokości. Na miejscu pracuje około 15 zastępów straży pożarnej.

– Sytuacja jest opanowana, ogień nie rozprzestrzenia się na inne hałdy na składowisku. Na miejscu pracuje też ciężki sprzęt – przy użyciu dwóch koparek hałda jest przekopywana. Chcemy w ten sposób dotrzeć do źródła ognia – dodał.

Na razie nie wiadomo, co mogło być przyczyną pożaru. Akcja gaśnicza może potrwać przynajmniej kilka godzin.

Na składowisku w Fałkowie, od lipca ubiegłego roku doszło do serii pożarów. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska wydał decyzję o zakazie przywożenia kolejnych odpadów, a właściciel miał do 20 lutego uprzątnąć teren. Dotąd składowisko nie zostało uprzątnięte.

Czytaj więcej

1 Komentarz

  1. Przy ulicy Chełmżyńskiej w Rembertowie też jest składowisko śmieci oficjalnie pełen legal z recyclingiem włącznie. Ale w praktyce odpady typu gałęzie i kawałki mebli wywożą na leśną polanę nieopodal: GPS: 52.253553, 21.130792, następnie spalają nocami. Ryzyko pożaru ogromne, bo bez żadnego dozoru i przecież obok jest las!! Niestety na takich cwaniaczków bata nie ma..

Skomentuj