1 / 7

Okolice biegnącej przez dzielnicę Zamysłów Drogi Śródmiejskiej i sąsiadującego z nią malowniczego wiaduktu zwanego „Cztery Mosty” w Rybniku, staną się wkrótce nowym miejskim parkiem.

Dziś miejsce to cieszy się sporym powodzeniem zwłaszcza wśród rowerzystów – głównie ze względu na biegnący tędy fragment Bulwarów nad Nacyną. Jednak nie brak tutaj również spacerowiczów z okolicznych osiedli i domów jednorodzinnych, spędzających czas na karmieniu kaczek czy nutrii, rezydujących nad rzeką Nacyną.

Teren rekreacyjny

Już wkrótce rybnicki Zarząd Zieleni Miejskiej zamieni to miejsce w pełnoprawny teren rekreacyjny. Powstanie on na częściowo zadrzewionym terenie między ul. Młyńską a rzeką Nacyną, w pobliżu ronda przy ul. Śródmiejskiej i Obwiedni Południowej.
– Obecnie prowadzone są prace przygotowawcze – oczyszczanie terenu oraz prace planistyczno-projektowe – mówi Joanna Kotynia-Gnot, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej. –

Na obrzeżu nowego parku, wzdłuż rzeki zaprojektowana już została kontynuacja ścieżki rowerowej, która połączy ten teren ze Śródmieściem oraz będzie stanowiła przedłużenie bulwarów rzeki Nacyny – dodaje.

Nowe nasadzenia zieleni

W powstającym parku wyznaczone zostaną nowe ciągi komunikacyjne, będą elementy małej architektury oraz nowe nasadzenia. Będzie również niewielki parking.

– Na pewno chcemy pozostawić część tego terenu w stanie możliwie nienaruszonym z zielenią, która już jest w tym miejscu – przekonuje Joanna Kotynia-Gnot. – Niestety w ostatnim czasie borykamy się z ujawnioną na tym obszarze nielegalną wycinką dużych olszy. Sprawa została już zgłoszona na policję oraz do Straży Miejskiej. Wycięto 6 dorodnych drzew, których wycinki nie planowaliśmy, dlatego robimy wszystko by ukrócić ten proceder, mając nadzieję, że odpowiedzialni za to zostaną ukarani –zapewnia dyrektorka ZZM.

Docelowo teren powinien stać się miłą i przyjazną, zieloną przestrzenią, służącą mieszkańcom.

Czytaj więcej

Skomentuj