1 / 4

W ramach akcji „Ładujemy pozytywną energią” Energa Obrót bezpłatnie udostępniła turystom Trójmiasta 12 rowerów elektrycznych.

Elektryczne rowery zostały przekazane do trzech trójmiejskich hoteli: Dwór Oliwski w Gdańsku, Hotel Orle w Gdańsku (na Wyspie Sobieszewskiej) i Zhong Hua w Sopocie (przy promenadzie).

Hotelowi goście mogą bezpłatnie wypożyczać rowery w trakcie wakacyjnego wypoczynku. Energa Obrót dostarczyła do hoteli nowoczesne rowery polskiego producenta EcoBike wraz ze stojakami. Zapewnia też ich serwis. Do pilotażowej inicjatywy zapraszane są kolejne hotele z Gdyni, Gdańska i Sopotu, a w przyszłości Energa może ją rozszerzyć na całą Polskę.

Rower dzięki wbudowanemu w tylnym kole silnikowi elektrycznemu jest bardzo wygodny w użytkowaniu. Można nim pokonać dłuższe dystanse przy stosunkowo mniejszym wysiłku. Bateria może wesprzeć rowerzystę na dystansie do 60 km lub całkowicie zastąpić pedałowanie na trasie liczącej około 30 km.

Proste i łatwe jest także ładowanie baterii. Zajmuje ono około czterech godzin. Natomiast szybki proces, pozwalający naładować baterię w 80 proc. zamyka się w zaledwie dwóch godzinach. Niewielkich rozmiarów przenośna ładowarka pozwala uzupełnić poziom energii również w domowym zaciszu. Koszt naładowania baterii do pełna to jedynie kilkadziesiąt groszy.

Czytaj więcej

Skomentuj