1 / 3

Do końca tego roku ma powstać przemyski odcinek Tras Rowerowych Polski Wschodniej z kładką pieszo-rowerową poprowadzoną przez San.

Łączna długość trasy rowerowej na terenie Przemyśla wynosi 6,3 km. – Jej początek znajduje się przy ul. Buszkowickiej, następnie trasa przebiega pod mostem Brama Przemyska w lewo, dalej w prawo nabrzeżem rzeki San po terenach zieleni do mostu Siwca, następnie ul. 22 Stycznia jako istniejąca ścieżka, dalej do mostu Orląt, następnie Wybrzeża Ojca Św. Jana Pawła II do projektowanej kładki pieszo-rowerowej. Po drugiej stronie rzeki, trasa skręca w prawo terenami zieleni w kierunku Oczek Wodnych do ul. Rosłońskiego. Następnie wzdłuż rzeki San za wałem przeciwpowodziowym w kierunku gm. Krasiczyn. – tłumaczy Witold Wołczyk rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Przemyślu.

W ramach stworzenia przemyskiego odcinka Tras Rowerowych Polski Wschodniej zostanie wybudowana kładka o konstrukcji powieszonej z drewna klejonego i stalowym pylonie. Pomost kładki będzie drewniany z elementami stalowymi o szerokości użytkowej ciągu pieszo-rowerowego równego 3,0 m. Wykonawcą jest przedsiębiorstwo SKANSKA. Za realizację trasy rowerowej odpowiedzialna jest z kolei firma MATBUD Boguchwała.

Całkowite koszty realizacji projektu to ponad 7 mln zł. Kwota ta obejmuje prace projektowe, budowę trasy głównej rowerowej a także wykonanie kładki pieszo-rowerowej, zabezpieczeń i właściwego oznakowania trasy. Zakończenie inwestycji zaplanowane jest na 31 października.

[poll id=”9″]

Czytaj więcej

Skomentuj