Reklama

AD1A TOMRA [15.04-15.05.24]

Nowe regulacje dotyczące PSZOK-ów, dofinansowanie, studia przypadków

Nowe regulacje dotyczące PSZOK-ów, dofinansowanie, studia przypadków
14.04.2022, o godz. 11:56
czas czytania: około 3 minut
0

Najnowsze przepisy prawne regulujące powstanie i prowadzenie PSZOK-ów, możliwości w zakresie dofinansowanie budowy nowego bądź modernizacji istniejącego PSZOKu, studia przypadków konkretnych inwestycji, ewidencja, sprawozdania odpadowe i funkcjonowanie PSZOK-ów w BDO... To tylko wybrane zagadnienia, które omówią eksperci podczas spotkania on-line już 26 kwietnia. Rejestracja na to wydarzenie nadal jest otwarta.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b wykroczenia 10.06 [23.04-10.06.24]

 

Program webinarium pt. Organizacja PSZOK 2022 oraz informacje dotyczące rejestracji udziału znajdują się na stronie pszok.abrys.pl. Podczas spotkania online grono ekspertów, przyjrzy się zagadnieniom związanym z organizacją i funkcjonowaniem Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w sposób kompleksowy.

 

PSZOKi w świetle najnowszych zmian w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach

Szkolenie będzie doskonałą okazją do poznania aktualnych obowiązków w zakresie gospodarki odpadami w świetle najnowszych zmian w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Jak ostatnie zmiany ustawowe wpłynęły na funkcjonowanie PSZOKów? Jak zoptymalizować działanie PSZOK? Czy możliwe jest tworzenie rozwiązań uzupełniających działanie stacjonarnych PSZOK? To tylko wybrane zagadnienia, na które odpowiedzi poszukamy razem z Maciejem Kiełbusem, Partnerem współkierującym Działem Prawa Administracyjnego Kancelarii Prawnej Dr Krystian Ziemski & Partners w Poznaniu.

 

Finansowe wsparcie dla rozwoju systemów selektywnego zbierania odpadów komunalnych i budowy PSZOK

Systemy selektywnego zbierania odpadów komunalnych są pierwszym i najważniejszym ogniwem kształtującym kompleksową gospodarkę odpadami komunalnymi. Od tego czy gminne systemy będą proste i dostosowane do lokalnych uwarunkowań zależy zaangażowanie mieszkańców, a finalnie ilość i jakość odpadów zebranych selektywnie. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej niezmiennie od wielu lat zauważa potrzebę inwestowania w ten najniższy poziom gospodarki odpadami – selektywną zbiórkę, czego wyrazem jest trwający do 30.12.2022 r. nabór wniosków w ramach programu Racjonalna Gospodarka Odpadami Część 1) Selektywne zbieranie i zapobieganie powstawaniu odpadów. Między innymi o tym jakie możliwości daje ten program i jakie są zasady wnioskowania o środki finansowe opowiedzą podczas szkolenia przedstawiciele NFOŚiGW.

PSZOK – miejsce dla odpadów, szansa dla edukacji ekologicznej

Powstawanie i funkcjonowanie Punktów Selektywnego Zbieranie Odpadów Komunalnych są doskonałą okazją do planowania oraz realizacji działań edukacyjnych w zakresie właściwego postępowania z odpadami. Działania te najlepiej już uwzględnić na etapie planowania inwestycji, jednak nigdy nie jest na nie za późno. O czym warto wiedzieć, planując kampanię edukacyjną? Jakie trendy panują w zakresie edukacji ekologicznej dotyczącej gospodarki odpadami? Jakie narzędzia i materiały edukacyjne mają największą skuteczność? Między innymi o tym opowie uczestnikom webinarium Małgorzata Masłowska-Bandosz – dyrektor ds. edukacji ekologicznej, ABRYS Sp. z o.o.

Studia przypadków z istniejących PSZOK-ów

Funkcjonowanie Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych dla mieszkańców kilku gmin (Gminy Miasto Sieradz, Gminy Sieradz, Gminy Goszczanów) to temat prelekcji, którą przygotował Karol Kaliński – Kierownik Stacji Przeładunkowej Odpadów Komunalnych Sieradz, Związek Komunalny Gmin “Czyste Miasto, Czysta Gmina”.

Z kolei Anna Żabicka – inspektor w Departamencie Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku omówi organizację i prowadzenie Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych na przykładzie Miasta Białystok.

Będzie to doskonała okazja aby zapoznać się z doświadczeniami organów odpowiadających za już funkcjonujące Punkty Selektywnej Gospodarki Odpadami. Wśród omawianych zagadnień znajdą się między innymi: wyposażenie PSZOK-ów: rodzaje kontenerów, sprzęt ułatwiający funkcjonowanie, wyposażenie dodatkowe; regulaminy PSZOK-ów – jak je przygotować aby były przyjazne i zrozumiałe dla mieszkańców czy bieżąca obsługa PSZOK-ów i wiele innych zagadnień które znajdą Państwo w programie webinarium na stronie pszok.abrys.pl

 

 

 

 

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

Envicon – po enviconie od 13.12.2023 AD1A

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD3b PZO 2024 [19.04-11.06.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Odpady
css.php
Copyright © 2024