Od początku wojny działa na dworcu PKP w Rzeszowie punkt pomocy obywatelom Ukrainy. Od 4 czerwca zostanie przeniesiony na pobliską ul. Grottgera 22. Zmiana lokalizacji jest konieczna ze względu na trwającą modernizację budynku dworca.

Punkt pomocy obywatelom Ukrainy zmienia swoją lokalizację w związku z budową Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego (RCK). Od końca kwietnia zamknięty jest plac Dworcowy, w tym m.in. parking przed dworcem PKP.

Punkt pomocy w ZTM

Pomieszczenia na ten cel udostępnił przy ul. Grottgera 22 Zarząd Transportu Miejskiego (ZTM) w Rzeszowie, który w tej kamienicy prowadzi jeden z kilku Punktów Obsługi Podróżnych.

– W punkcie pomocy obywatele Ukrainy będą mogli uzyskać najważniejsze informacje na temat aktualnej sytuacji w Ukrainie oraz w Polsce, a także gdzie i jak poszukiwać pomocy w naszym kraju” – – mówi Bartosz Gubernat z kancelarii prezydenta Rzeszowa.

Zmiany dla pasażerów

Przeniesienie punktu pomocy oznacza też zmianę dla pasażerów komunikacji miejskiej. Od 4 czerwca sprawy związane z ZTM, takie jak m.in. zakup biletów, wyrobienie Rzeszowskiej Karty Miejskiej i zapisanie na niej uprawnień do bezpłatnych i ulgowych przejazdów, opłata za mandat za jazdę bez ważnego biletu, czy złożenie reklamacji, będą mogli załatwiać w sąsiednich Punktach Obsługi Podróżnych (POP). Najbliższe znajdują się na dworcu lokalnym przy ulicy Towarnickiego, przy ul. Lisa Kuli 20 oraz na parterze biurowca przy ul. Targowej.

– ZTM przypomina ponadto, że pasażerowie mają możliwość korzystania z systemu płatności zbliżeniowych w kasownikach za pomocą karty płatniczej, telefonu lub zegarka, bez konieczności posiadania papierowego biletu, czy też Rzeszowskiej Karty Miejskiej – mówi Bartosz Gubernat.

Bilety są dostępne także w sklepie internetowym ebilet.erzeszow.pl i w biletomatach na przystankach oraz w autobusach.

Czytaj więcej

Skomentuj