Po ok. 80 godzinach akcji zakończyły się w niedzielę działania gaśnicze na terenie składowiska odpadów w Przysiece Polskiej w powiecie kościańskim (Wielkopolskie). W czwartek rano zauważono tam pożar hałd przetworzonych tworzyw sztucznych.

Pożar wybuchł na terenie należącym do firmy zajmującej się skupem metali. Objął hałdy odpadów o powierzchni ok. 300 mkw., wysokie na ok. 8 metrów. W czwartek z pożarem walczyło blisko 30 zastępów straży pożarnej z powiatu kościańskiego i z okolicznych powiatów. W kolejnych dniach działania prowadziły lokalne zastępy PSP i OSP.

Strażacy rozebrali w sumie trzy hałdy odpadów, przelewali wodą zgromadzone tam materiały.

Oficer prasowy kościańskiej PSP mł. asp. Dawid Kryś powiedział PAP w niedzielę, że trwa ustalanie okoliczności pożaru, podsumowywana jest też trwająca od czwartku akcja gaśnicza. Łącznie w działaniach uczestniczyło ok. 200 strażaków.

“Szczególnie dziękujemy strażakom ochotnikom, którzy wspierali nasze działania nie szczędząc sił i czasu. Na razie nie wiadomo, kiedy będzie można powiedzieć coś więcej o przyczynach pożaru” – przyznał.

Był to kolejny pożar, do którego doszło na terenie składowiska odpadów w Przysiece Polskiej w ostatnich miesiącach.

Czytaj więcej

1 Komentarz

Skomentuj