1 / 2

Jak podaje Polski Serwis Pożarniczy Remiza.pl płonie składowisko odpadów foliowych w Gronowie Górnym koło Elbląga w woj. warmińsko- mazurskim.

Według portalu Expresselblag.pl w nocy 18 listopada po godzinie 2.00 służby ratunkowe w Elblągu otrzymały zgłoszenie o pożarze odpadów foliowych na terenie firmy znajdującej się przy ulicy Berylowej w Gronowie Górnym. Na miejsce zostali zadysponowani zarówno strażacy z Państwowej Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Elblągu jak i strażacy ochotnicy.

“Pożarem został objęty  teren o powierzchni 150 metrów kwadratowych. Ogień wybuchł na placu, na którym składowane są materiały foliowe. Strażakom udało się obronić halę magazynową. Z ogniem przed halą walczy prawie 120 strażaków. W pożarze nie ma osób poszkodowanych” – informuje Expresselblag.pl

Kłopoty na kolei

Jak podaje radio RMF FM pożar uszkodził linie i trakcje kolejowe znajdujące się w pobliżu. „Wstrzymany jest ruch pociągów między Elblągiem a Bogaczewem. To fragment trasy kolejowej Malbork – Braniewo. Utrudnienia mogą potrwać co najmniej kilka godzin – informuje dziennikarz RMF FM Kuba Kaługa.

“Naprawa na razie nie jest możliwa, bo ze względu na pożar byłoby to zbyt niebezpieczne. Utrudnienia dotyczą składów kursujących w stronę Trójmiasta i Szczecina oraz Olsztyna i Malborka. Aktualnie wszystkie pociągi dalekobieżne są kierowane na objazd przez Iławę – to wydłuża podróż o mniej więcej 40 minut do godziny. W zastępstwie pociągów PolRegio między Elblągiem a Bogaczewem pasażerów wożą autobusy.” – podaje RMF24.

Według portalu Gazeta.pl utrudnienia dotyczą też pociągów kursujących w stronę Trójmiasta i Szczecina oraz Olsztyna i Malborka. Wszystkie pociągi dalekobieżne kierowane są więc na objazd przez Iławę. Z tego powodu czas przejazdu wydłużył się o 40 minut do godziny. Między Elblągiem a Bogaczewem kursują podstawione przez PolRegio autobusy.

Czytaj więcej

Skomentuj