Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Gambarini&Muti (Ecomondo) baner A [28.06-05.07.22]
Remondis medison 1 baner A [27.06-27.07.22]
Remondis medison 2 baner A [27.06-27.07.22]

#PomagamUkrainie

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Powstanie system dla uchodźców z Ukrainy szukających pracy? Sejmowa komisja za projektem

Sejmowa komisja poparła pilny projekt ustawy dotyczący utworzenia systemu teleinformatycznego, ułatwiającego kontakty uchodźców z Ukrainy z pracodawcami. Projekt da możliwość uruchomienia w przyszłości tego systemu dla Polaków - mówił na komisji sekretarz stanu ds. cyfryzacji Janusz Cieszyński.

MI: transport kolejowy i drogowy wśród tematów rozmów ministrów infrastruktury Polski i Ukrainy

Współpraca kolejowa, transport drogowy, korytarze logistyczne oraz bieżąca sytuacja geopolityczna były tematami rozmów ministrów infrastruktury Polski i Ukrainy, które odbyły się we wtorek w Medyce - poinformowało w środę Ministerstwo Infrastruktury.

Wrocławskie MPK chce zatrudnić motorniczych z Ukrainy. Przygotowano panele sterowania w nowej wersji językowej

Wrocławskie MPK jest pierwszym przewoźnikiem w Polsce, który wprowadził oprogramowanie do sterowania tramwajami w języku ukraińskim. Nowe rozwiązania mają ułatwić i przyspieszyć szkolenie Ukraińców, którzy chcą pracować w MPK. Przyszli pracownicy spółki mogą również liczyć na kurs nauki języka polskiego.

Samorządowcy po spotkaniu zespołu ds. uchodźców z Ukrainy: przed nami dużo pracy

Edukacja i ochrona zdrowia znalazły się wśród najważniejszych obszarów omawianych w środę na posiedzeniu rządowo-samorządowego zespołu ds. uchodźców z Ukrainy. Przed nami dużo pracy - podkreślił współprzewodniczący zespołu, prezydent Sopotu Jacek Karnowski.

Śląskie. Od 9 maja firmy mogą wnioskować o środki na szkolenia dla obywateli Ukrainy

Od 9 maja mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z woj. śląskiego będą mogły wnioskować o środki na szkolenia językowe i zawodowe dla zatrudnionych już obywateli Ukrainy. Projekt, na który przeznaczono ponad 6,7 mln zł, jest odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez działające w regionie firmy.

Lwów. W wyniku ataków rakietowych uszkodzone zostały trzy podstacje elektryczne. Nie działają przepompownie wody

Szef lwowskiej obwodowej administracji wojskowej Maksym Kozytskyi poinformował o atakach rakietowych we Lwowie. W wyniku ataku wroga uszkodzeniu uległy trzy podstacje elektryczne w mieście - podaje serwis Lviv.media.
css.php