Upały dają się we znaki nie tylko ludziom. W gorące dni również nasi czworonożni przyjaciele narażeni są na negatywne skutki wysokich temperatur. Z myślą o nich w wielu lokalizacjach Polski stanęły miski ze świeżą wodą.

Miski wraz z wyraźnie oznakowanymi tablicami stanęły przed urzędem miasta w Elblągu, przed Ratuszem Staromiejskim i Muzeum Archeologiczno-Historycznym na Starym Mieście, a także w budynku, gdzie mieści się Departament Świadczeń Rodzinnych UM przy ul. Jaśminowej oraz na Placu Dworcowym przy budynku, gdzie zlokalizowany jest Referat Obsługi Kierowców UM.

– Zachęcamy właścicieli psów, którzy znajdują się akurat w tych ogólnie dostępnych miejscach do przyprowadzania tam swoich czworonogów. – informuje Łukasz Mierzejewski
z Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Również przed głównym wejściem do budynków Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie na psy czeka miska z wodą.

Miski wraz z wyraźnie oznakowanymi tablicami stanęły w kilku lokalizacjach Elbląga. Fot. UM Elbląg

O czworonożnych przyjaciół zadbali także włodarze Rawicza. Pierwsza miska pojawiła się przed urzędem miejskim, kolejne – na deptakach i przy ratuszu. – Koszt jest niewielki, a ich postawienie może choć w małym stopniu ulżyć zwierzętom. W końcu też są mieszkańcami naszej gminy – uzasadnia decyzję burmistrz Grzegorz Kubik. Wodę uzupełniać – w zależności od lokalizacji – mają pracownicy muzeum, urzędnicy oraz pracownicy sklepów na deptakach, w okolicy których miski będą się znajdować.

To nie koniec tego typu inicjatyw – na warszawskiej Woli trwają pracę nad zmianą w regulaminie urzędu dzielnicy. Cel? Umożliwić załatwianie spraw z psem u boku. Działania zapoczątkowała wolska radna Urszula Kęcik-Staniszewska, która wystosowała interpelację w tej sprawie. Poza zniesieniem zakazu wstępu pupila do placówki, urząd Woli zatroszczy się o zapewnienie misek z wodą dla zwierząt. Staną one w różnych miejscach budynku położonego przy alei Solidarności 90.

Czytaj więcej

Skomentuj