1 / 3

Wiceprezydent Wrocławia Adam Zawada zainaugurował program sadzenia pnączy przy placówkach oświatowych. W pilotażowej serii nasadzeń udział bierze dziewięć placówek. Znajdują się one na terenie tzw. miejskiej wyspy ciepła.

Urząd miasta we Wrocławiu zainaugurował program sadzenia pnączy na terenie wrocławskich placówek oświatowych. Zajmują niewiele miejsca, szybko rosną i mają zdolność do pochłaniania zanieczyszczeń oraz produkcji tlenu.

W pilotażowej serii nasadzeń udział bierze dziewięć placówek. Znajdują się one na terenie tzw. miejskiej wyspy ciepła. Pnącza, m.in. winobluszcz tworzą zielone miejsca odpoczynku, zatrzymują pyły atmosferyczne i tłumią hałas. Jedną z placówek, biorących udział w programie, jest SP nr 108 przy ul. Chrobrego.

– Te z pozoru niewielkie zadania mają bardzo duży wpływ na powietrze, którym oddychamy. To dopiero początek. Chcemy, by w przyszłym roku kontynuować program na większą skalę, nie tylko na terenach placówek oświatowych – powiedział wiceprezydent Adam Zawada.

Zgodnie z ofertą projektu dotlenieni.org, w ramach zadania rośliny są sadzone wspólnie z edukatorami przy udziale dzieci i nauczycieli. Dla uczniów to okazja by dowiedzieć się, dlaczego ważne jest zazielenianie otoczenia. Wolontariusze pokazują również, jak prawidłowo sadzić i pielęgnować rośliny.

 

Czytaj więcej

Skomentuj