Piotr Woźny, który pod koniec maja zrezygnował z funkcji prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, został członkiem rady nadzorczej Zespołu Elektrowni „Pątnów Adamów Konin”.

Jak mówił pod koniec maja, odejście z NFOŚiGW było „w pełni przyjazne”. – Było to 36 miesięcy na posterunku jeśli chodzi o „Czyste Powietrze” i OZE. Uważam, że Polska się dosyć mocno zmieniła od tego momentu, w którym zaczynałem. Moja aktywność w tym projekcie dobiegła końca, chociaż będę społecznym doradcą ministra klimatu Michała Kurtyki ds. wdrażania programu „Czyste Powietrze” – mówił.

Przed objęciem funkcji prezesa w NFOŚiGW (przejął je po Kazimierzu Kujdzie) Piotr Woźny był także koordynatorem rządowego programu „Czyste Powietrze”, wiceministrem cyfryzacji oraz przedsiębiorczości i technologii.

Po jego odejściu z NFOŚiGW eksperci spodziewali się, że Woźny zostanie prezesem Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Zdaniem wielu był „murowanym kandydatem” na to stanowisko. Tymczasem trafił do jednej z kluczowych spółek kontrolowanych przez Zygmunta Solorza.

Jak zauważa portal gramwzielone.pl, Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin SA (ZE PAK) to obecnie jeden z najbardziej emisyjnych w Europie wytwórców energii elektrycznej pod względem ilości emitowanego CO2 w przeliczeniu na jednostkę produkowanej energii. Jednak od pewnego czasu z koncernu docierają sygnały o planie transformacji w kierunku niskoemisyjnego wytwarzania energii.

Zmian kadrowych w radzie nadzorczej ZE PAK jest więcej. Oprócz Piotra Woźnego dołączyli do niej: Maciej Stec (od listopada 2014 r. w zarządzie  Cyfrowego Polsatu, od od kwietniu 2019 wiceprezesem tej spółki i Polkomtelu) oraz Alojzy Z. Nowak – ekonomista od wielu lat związany z Uniwersytetem Warszawskim, przez 15 lat także kierownik Katedry Finansów w Akademii Leona Koźmińskiego, członek rad nadzorczych m.in. PTE Warta, PKO BP, JSW, PZU i Banku Millennium, a także przewodniczący i wiceprzewodniczący rady nadzorczej Eurolotu. Jest także członkiem Narodowej Rady Rozwoju.

Przewodniczącym rady nadzorczej ZE PAK pozostaje Wojciech Piskorz (przewodniczący) oraz Wiesław Walendziak, Tomasz Szeląg, Leszek Wysłocki, Sławomir Zakrzewski i Grzegorz Krystek.

Źródło: money.pl, gramwzielone.pl, wirtualnemedia.pl

Czytaj więcej

Skomentuj