Złożono 149 wniosków o dopłaty do zakupu aut elektrycznych, kolejne ponad 157 wniosków jest w trakcie składania – poinformował Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Najwięcej złożonych wniosków – 140, dotyczy zakupu aut osobowych na użytek prywatny.

Z informacji NFOŚiGW wynika, że do programu e-VAN, który przewiduje dofinansowanie zakupu elektrycznego samochodu dostawczego przez przedsiębiorców, złożonych zostało dziewięć wniosków (jest także ponad 80 aktywnych formularzy roboczych – czyli w trakcie wypełniania przez wnioskodawców). W ramach programu “Koliber” skierowanego dla MŚP posiadających licencję na przewóz osób w transporcie drogowym, jest siedem aktywnych formularzy roboczych.

NFOŚiGW przypomina, że termin składania wniosków mija 31 lipca lub do wyczerpania budżetu. W połowie czerwca resort klimatu oraz NFOŚiGW poinformował o trzech nowych programach dotyczących elektromobilności na łączną kwotę blisko 150 mln zł. Programy: “Zielony samochód”, “eVAN” i “Koliber”, stanowią część Planu Zielonych Inwestycji. Jego wartość wynosi ok. 7,8 mld zł, zaś całkowity wpływ tych programów na gospodarkę to ponad 22 mld zł.

Czytaj więcej

Skomentuj