Już niedługo mieszkańcy Bielska-Białej i osoby odwiedzające to miasto, będą mogły cieszyć oko nową aranżacją parku przy ratuszu. Stanie się tak za sprawą kończącej się właśnie renowacji i modernizacji tego obszaru.

Dobiega końca gruntowna modernizacja parku, który znajduje się przy zabytkowym budynku Ratusza w Bielsku-Białej (woj. śląskie). Mieszkańcy miasta mogą spodziewać się efektów prac jeszcze tego lata. Koszt ogólny inwestycji zamknął się w kwocie około 2,8 milionów zł.

Zieleń, alejki, pomnik i nabrzeże

– Prace są już na ukończeniu. Rewitalizacja zostanie zwieńczona na przełomie lipca i sierpnia – informuje Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Bielsku-Białej Tomasz Ficoń.

W ramach gruntownej modernizacji parku usunięto zieleń o małej wartości kompozycyjnej, którą zastąpiono nowymi nasadzeniami. Zachowano dotychczas istniejące aleje. Dodatkowo utworzono też nową aleję w północno-zachodniej części parku. Ponadto, ruchliwą alejkę wzdłuż rzeki Białej wyłożono płytami granitowymi. Pozostałe przebiegi ścieżek pokryto wodoprzepuszczalną nawierzchnią mineralną. Oczyszczono też mur nadbrzeżny rzeki. W parku instalowane są nowe ławki, kosze na śmieci i latarnie o wyglądzie nawiązującym do historycznego stylu okolicy. Pracami renowacyjnymi objęto też miejscowy pomnik Konfederatów Barskich, głaz narzutowy i rzeźbę akrobaty.

Modernizację wykonała firma z Żywca. Koszt inwestycji to  ok. 2,8 mln zł. Park znajduje się w ścisłym centrum miasta, tuż za wzniesionym u schyłku XIX w. neorenesansowym ratuszem.

Czytaj więcej

Skomentuj