Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Gambarini&Muti (Ecomondo) baner A [28.06-05.07.22]
Remondis medison 2 baner A [27.06-27.07.22]
Remondis medison 1 baner A [27.06-27.07.22]

Smog i ochrona powietrza

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

EC Zabrze

Węgiel w naszych ciepłowniach zastąpimy odpadami – zapowiada Fortum

- Ciepłownictwo oparte na węglu jest szkodliwe dla klimatu i kosztowne dla klientach. Chcemy odejść od paliw kopalnych na rzecz alternatywnych źródeł ciepła – mówił Piotr Górnik, Prezes Fortum Power and Heat Polska, przedstawiając strategię dekarbonizacji swojej firmy.

Warszawa. Władze Targówka od 2 lat nie mogą znaleźć miejsca dla stacji kontroli powietrza

Władze stołecznego Targówka od dwóch lat nie mogą znaleźć nowej lokalizacji dla stacji monitoringu jakości powietrza. GIOŚ rozważa przeniesienie stacji do innej dzielnicy.
Wieża chłodnicza siłowni jądrowej

Kampania Polskich Elektrowni Jądrowych na Pomorzu

Twa kampania informacyjna władz spółki zamierzających wybudować pierwszą siłownię atomową w Polsce. W jej ramach odbyły się spotkania z mieszkańcami  pomorskiej gminy Choczewo, wskazanej przez jako preferowana lokalizacja elektrowni.
Hybrydowe Solarisy w Łodzi

Łódź i Warszawa kupują najwięcej autobusów z alternatywnym napędem

W nowo rejestrowanych od stycznia do lutego 2022 r. autobusach kupowanych przez samorządy, pojazdy z alternatywnym napędem osiągnęły 69-procentowy udział – raportuje firma firma JMK Analizy Rynku Transportowego.

Katowice realizują projekt „Śląskie. Przywracamy błękit”

Katowice biorą udział w największym obszarowo w Europie projekcie ukierunkowanym na działania związane z ochroną powietrza - „Śląskie. Przywracamy błękit”. W ramach tego projektu, od 1 kwietnia 2022 r. w Miejskim Centrum Energii można skorzystać z pomocy „Ekodoradcy”.

Kontrole źródeł ogrzewania w Rybniku. Ponad 250 nieprawidłowości

Ponad 250 nieprawidłowości stwierdzili rybniccy strażnicy miejscy w I kw. br. prowadząc kontrole źródeł ogrzewania. Uchwała antysmogowa woj. śląskiego zakazuje od początku br. korzystania z niespełniających norm instalacji, użytkowanych powyżej 10 lat.
css.php