Obok osiedlowego sklepiku, na skwerze czy w okolicy przystanku? Mieszkańcy Mokotowa i Pragi-Północ wskazali, w których miejscach powinny pojawić się kolejne warszawskie ławki. W tych dzielnicach – w ramach budżetu obywatelskiego – pojawi się 135 nowych siedzisk.

Na przełomie czerwca i lipca odbyło się 7 spacerów na Mokotowie i 5 na Pradze-Północ, podczas których uczestnicy – mieszkańcy wraz z Zarządem Zieleni m.st. Warszawy – wskazali lokalizacje kolejnych miejskich mebli.

– Spacery w kolejnych dzielnicach wznowimy na jesieni – informuje Katarzyna Kałuska z Zarządu Zieleni m.st. Warszawy.

Od początku projektu przy stołecznych ulicach stanęło blisko 300 nowych ławek. Do maja 2020 r. miasto zamontuje przynajmniej 600 dodatkowych siedzisk.

Warszawie ławki stawiane są w trzech wariantach: bez oparcia, z oparciem bez podłokietników oraz z oparciem i podłokietnikami. Funkcjonalność, wygoda i estetyka były testowane w latem ubiegłego roku. Meble dostosowane są do potrzeb seniorów i osób z niepełnosprawnościami i mieszkańców, którzy szczególnie potrzebują wypoczynku np. w drodze po zakupy czy do lekarza. W ramach umowy miasto może rozszerzyć zamówienie o kolejne 700 ławek.

Czytaj więcej

Skomentuj