1 / 3

Uwielbia wygrzewać się na słońcu przed wejściem lub pilnuje porządku na portierni. Tak od czterech lat spędza czas Maciek – kot Sosnowieckich Wodociągów, które zapewniają, że wszystkie zwierzęta towarzyszące klientom firmy są u nich mile widziane.

Gdy po raz pierwszy pojawił się w siedzibie firmy przy ul. Ostrogórskiej, miał około trzech lat. – Na początku musieliśmy zadbać o jego zdrowie, bo miał problemy m.in. z oczami. Nie był zbyt ufny, jednak z czasem oswoił się i zamieszkał u nas – mówi Małgorzata Wiącek z Sosnowieckich Wodociągów, która opiekuje się kotem.

Jeśli Maciek nie ma ochoty z nikim się kontaktować, może odpocząć w specjalnym domku, który sprezentowali mu pracownicy wodociągów. Zdecydowanie częściej woli jednak spędzać czas z pracownikami firmy, którzy dbają o pokarm dla niego i ewentualne wizyty u weterynarza.

Przed siedzibą spółki ustawiono też miski z wodą dla innych wolnożyjących kotów. –Zapraszamy mieszkańców, również z psami, które także są u nas mile widziane – mówi Paweł Kopczyński, prezes Sosnowieckich Wodociągów.

Czytaj więcej

1 Komentarz

Skomentuj