Wodociągi w Jastrzębiu-Zdroju zwyciężyły w tegorocznym rankingu przedsiębiorstw wod-kan organizowanym przez “Dziennik Gazeta Prawna”. W podsumowaniu brane pod uwagę są m.in. ceny wody i przeprowadzone inwestycje.

Ogólnopolski Ranking Przedsiębiorstw Wodociągowych to zestawienie przygotowywane od 2012 r. przez „Strefę Gospodarki”, dodatek ekonomiczny „Dziennika Gazety Prawnej”. W rankingu oceniane są inwestycje spółki wodociągowej w porównaniu do jej wielkości, wyniki finansowe, ceny wody i ścieków, awaryjność sieci, działania promocyjne, marketingowe i edukacyjne.

Najlepsze przedsiębiorstwa

W tym roku pierwsze miejsce zajął Jastrzębski Zakład Wodociągów i Kanalizacji, drugie – ex aequo – Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie i Katowickie Wodociągi, a trzecie – poznański Aquanet.

Na czwartym miejscu uplasowały się m.in. Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy. Ich prezes, Stanisław Drzewiecki mówi: – Czwarte miejsce to powód do zadowolenia. Mogę tylko żałować, że nasze inwestycje niezbędne do uporządkowania gospodarki wod-kan warte ponad miliard złotych zakończyliśmy szybciej niż inni.

Wodociągi Kieleckie znalazły się na szóstym miejscu w rankingu. – Mam satysfakcję, że Wodociągi Kieleckie utrzymują tak wysoką pozycję. Spółek wodociągowych w Polsce jest ponad tysiąc, tym bardziej cenne jest to wyróżnienie – komentuje Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.

Janusz Karwot, prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Rybniku, laureata ósmego miejsca, dodaje: – Wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w sektorze usług wod-kan jest przede wszystkim odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez klientów oraz pojawianie się na rynku nowych technologii.

Pełna lista laureatów:

  1. Jastrzębski Zakład Wodociągów i Kanalizacji.
  2. Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie oraz Katowickie Wodociągi.
  3. Aquanet.
  4. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Tarnowskich Górach, Wodociągi i Kanalizacja w Opolu oraz Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy.
  5. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie.
  6. Wodociągi Słupsk oraz Wodociągi Kieleckie.
  7. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji „Wodnik” w Jeleniej Górze oraz Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinku.
  8. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rybniku.
  9. Toruńskie Wodociągi.
  10. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Nowym Tomyślu.

Wyróżnienia otrzymały Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Mińsku Mazowieckim i Otwockie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Manager i Inwestycja 2017

Przypominamy, że jeszcze tylko do soboty można zgłaszać kandydatury do dwóch konkursów organizowanych przez miesięcznik „Wodociągi-Kanalizacja”: Manager Roku 2017 oraz Inwestycja Roku 2017.

Szukamy najlepszych w branży wod-kan!

Czytaj więcej

Skomentuj