Krakowski zarząd zieleni miejskiej zamontował na polanie na Sikorniku specjalne kapsuły, które umożliwią mieszkańcom niecodzienny rodzaj wypoczynku wśród śpiewu ptaków, szelestu liści i drzew.

Na krakowskim Sikorniku postawiono specjalne kapsuły, które pomagają odizolować się od miejskiego zgiełku i zanurzyć w niezwykłym świecie leśnych dźwięków. Prezentowany jest tu nietypowy repertuar w wykonaniu przyrody: „Preludium w brzozowym zagajniku”, „Symfonia na cztery topole” oraz „Kantata wokół dwóch dębów”.

Jednymi z najbardziej „rozmownych” zwierząt są ptaki. W kapsule posłuchać więc można gwizdu kowalika, melodyjny śmiech “polskiej papugi”, czyli dzięcioła zielonego, czy godowe bębnienie dzięcioła pstrego. W nocy z kolei na scenę wkraczają sowy. To tylko kilka z różnorodnych dźwięków, które można usłyszeć na polanie na Sikorniku.

Montaż kapsuł to kontynuacja projektu krakowskiego ZZM „Polana na Sikorniku”. W zeszłym roku miejska jednostka skupiła się na doznaniach wizualnych, tym razem motywem przewodnim jest dźwięk.

Czytaj więcej

Skomentuj