Rewizja Polityki Energetycznej Polski, nad którą pracuje rząd, przewiduje już te elementy, na które w cyklicznym przeglądzie zwróciła uwagę Międzynarodowa Agencja Energii – powiedziała w czwartek minister klimatu Anna Moskwa po rozmowach z dyrektorem MAE Fatihem Birolem.

– W przygotowywanej rewizji PEP2040 uwzględniane są wnioski, które wyciągnęła Agencja w raporcie z cyklicznego przeglądu polityk energetycznych swoich członków – powiedziała minister Moskwa na wspólnej z Birolem konferencji prasowej.

– Mimo że raport powstawał przed wybuchem wojny, to pozostaje aktualny, co pokazuje, że polska polityka energetyczna została zaplanowana dobrze – mówiła minister, przypominając, że celem PEP jest niezależność, suwerenność i dywersyfikacja. Jak zaznaczyła, w ramach rewizji polityki energetycznej planuje się zwiększenie w Polsce roli OZE.

Fatih Birol ocenił z kolei, że Polska jest bardzo dobrze przygotowana do kryzysu. A, jak podkreślił, świat jest w środku pierwszego globalnego kryzysu energetycznego, który obejmuje wszystkie źródła energii.

Czytaj więcej

Skomentuj