Dzień Otwarty w lubelskim schronisku będzie okazją do zapoznania się z zasadami adopcji zwierząt i prawidłowej opieki nad nimi. Odwiedzający dowiedzą się też wiele o występowaniu i zwyczajach zwierząt w mieście.

W niedzielę (7 sierpnia br.), o godzinie 12.00 w Schronisku  dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie (ul. Metalurgiczna 5), rozpocznie się Dzień Otwarty pod hasłem „Żyją obok nas”. Wydarzenie to będzie okazją do promocji adopcji zwierzaków przebywających w placówce, a także do poznania prawidłowych postaw wobec środowiska i jego mieszkańców.

Jeże, lisy i jerzyki

– Dzikie zwierzęta, takie jak wiewiórki, jeże, lisy czy jerzyki, osiedlają się również w miastach i dzielimy z nimi wspólną przestrzeń. Dlatego podczas kolejnego Dnia Otwartego w lubelskim Schronisku chcemy przybliżyć mieszkańcom Lublina informacje na temat ich życia w miejskim ekosystemie. Ponadto, jak zawsze podczas spotkania będzie można zapoznać się z tematyką adopcji zwierząt, ich pielęgnacji oraz profilaktyki – wyjaśnia Blanka Rdest-Dudak, dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin.

Odpowiedzialna adopcja zwierząt

Dzień Otwarty to też kolejna w ostatnim czasie akcja promująca odpowiedzialną adopcję zwierząt z lubelskiego Schroniska. Podczas niej mieszkańcy miasta będą mieli okazję do zapoznania się z podopiecznymi placówki, a także do rozmów z jej pracownikami i wolontariuszami.

Specjaliści ci opowiedzą min. o tym jak przebiega proces adopcyjny. Udzielą porad dotyczących prawidłowej opieki nad pupilami.

Kolejny punkt Dnia Otwartego w lubelskim schronisku, to wystąpienia ekspertów, którzy opowiedzą o tym, jakie dzikie zwierzęta możemy spotkać w naszym mieście. W ramach Dnia Otwartego odbędą się m.in. prelekcje pt. „Zaskroniec i spółka, czyli jakie gady żyją wokół nas” Bartłomieja Gorzkowskiego, Kierownika Egzotarium Schroniska i „Ptaki w mieście – co powinniśmy wiedzieć o skrzydlatych sąsiadach” Rafała Antoniszewskiego z Fundacji Epicrates.

Natomiast o tym jak wygląda praca Ekopatrolu opowie przedstawiciel Straży Miejskiej Miasta Lublin. W programie wydarzenia przewidziano także koncert Zbyszka Zbigiego Kowalczyka i majka-L.

146 psów, 90 kotów i 101 zwierząt egzotycznych

Aktualnie, w prowadzonym przez Miasto Lublin Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt, przebywa około 340 zwierząt, w tym 146 psów, 90 kotów i 101 zwierząt egzotycznych.

Każdy, kto zdecyduje się na adopcję psa lub kota, otrzyma podstawowe wyposażenie dla swojego zwierzaka. W ramach wyprawek przewidziano: dla dużych psów – miski na wodę i karmę, obrożę, smycz i kaganiec, dla psów średnich i małych – miski na wodę i karmę, obrożę, smycz i legowisko, a dla kotów – miski na wodę i karmę, kuwetę, żwirek i drapak.

Czytaj więcej

Skomentuj