1 / 2

Urząd Miasta Łodzi podpisał list intencyjny z firmą Veolia o współpracy dotyczącej elektromobilności. Obie strony deklarują współpracę przy realizacji strategii “Ekopakt” – w szczególności dzięki projektom mającym na celu zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii, ograniczenie emisji spalin oraz hałasu w mieście.

– Gdy prezentowałam założenia “Ekopaktu dla Łodzi”, określiłam zadania, jakie
w najbliższych latach podejmie Łódź na rzecz ochrony środowiska i dla klimatu. Już wtedy podkreślałam, że dokument będzie miał otwartą formułę. Zachęcałam przedstawicieli wszystkich środowisk do udziału w realizacji ekologicznej strategii dla Łodzi. Cieszę się, że firma Veolia zdecydowała się włączyć w nasz projekt. Łódź nie od dziś stawia na elektromobilność. Właśnie wybraliśmy firmę, która wybuduje dla nas ponad 150 punktów ładowania aut elektrycznych na terenie całego miasta. Do końca roku chcemy mieć ich ponad 200. Łódzkie buspasy zostały oznaczone specjalnymi piktogramami, które przypominają, że auta elektroniczne też mają “przywilej” jazdy po nich. Zaś po naszych buspasach za chwilę będą jeździły również elektryczne autobusy. Jesteśmy w trakcie procedury zakupu kilkunastu takich pojazdów – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Znaczenie zielonej elektromobilności dla dostosowania miast do zmian klimatu dostrzega również Veolia. Z tego powodu zdecydowała o wykorzystaniu swoich kompetencji i infrastruktury do wsparcia rozwoju tego rynku.

– Od ponad 20 lat wspieramy miasta w transformacji energetycznej, polegającej na eliminowaniu źródeł niskiej emisji. Dzisiaj elektromobilność jest kluczowa dla pozbycia się z obszarów miejskich źródła smogu jakim jest transport oparty o paliwa naftowe. Dysponujemy odpowiednią infrastrukturą i wiedzą, dlatego wspieranie w tej kwestii naszych wieloletnich partnerów, jest czymś naturalnym. W ten sposób realizujemy misję Grupy Veolia, polegającą na zmniejszaniu wpływu ludzi na klimat i środowisko – powiedział Frédéric Faroche, prezes zarządu i dyrektor generalny Grupy Veolia w Polsce.

Czytaj więcej

Skomentuj