Podczas fali upałów MPWiK rozstawiło na terenie stolicy kurtyny i bramki wodne. Schłodzić będzie można się w ośmiu lokalizacjach w centrum miasta oraz przy bramkach, które do końca sezonu letniego staną w punktach wyznaczonych przez urzędy dzielnic.

Według prognoz temperatura w Warszawie w najbliższych dniach będzie znacznie przekraczała 30 st. C. Biorąc pod uwagę samopoczucie i zdrowie mieszkańców, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji ustawiło w centrum miasta kurtyny wodne.

Wodne pióropusze rozpryskują wodę na wysokość ok. 2 metrów. Działają od poniedziałku 27 czerwca do czasu ustania upałów.

Gdzie znajdziemy kurtyny?

Kurtyny wodne ustawione są w ośmiu lokalizacjach: na Placu Zamkowym, na Krakowskim Przedmieściu przy pomniku Mikołaja Kopernika, na placu Trzech Krzyży w okolicy pomnika Wincentego Witosa, na placu Konstytucji od strony ul. Waryńskiego, na ul. Floriańskiej przy Bazylice Św. Floriana, na Bulwarze Flotylli Wiślanej, na Nowym Świecie przy ul. Smolnej i na Skwerze Hoovera.

W najbliższym czasie, w uzgodnieniu z urzędami stołecznych dzielnic, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zainstaluje też bramki wodne rozpylające mgiełkę wodną, które będą działać przez całe lato. Bramki będą uruchamiane i wyłączane przez pracowników urzędów.

MPWiK apeluje jednocześnie, aby chronić się przed słońcem i dbać o odpowiednie nawodnienie. Dotyczy to zwłaszcza seniorów i dzieci. W trakcie upałów zaleciał się picie nawet 4 litrów wody dziennie.

Czytaj więcej

Skomentuj