Kraków przystąpi do World Urban Parks – światowego zrzeszenia parków miejskich. Organizacja zrzesza instytucje z kilkudziesięciu krajów na całym świecie, wspierając je doradztwem w zakresie planowania, zarządzania i utrzymania różnego rodzaju terenów zielonych w miastach.

World Urban Parks stanowi swego rodzaju “parasol” łączący organizacje na poziomie krajowym, agencje zarządzające parkami, organizacje pozarządowe, uniwersytety, ośrodki badawcze, sektor biznesu i społeczności mieszkańców, a także sektory dotyczące zdrowia, turystyki i zarządzania zasobami, dbając tym samym o jak najpełniejszy obraz istotności terenów zielonych w miastach.

Pośród członków organizacji znajdują się takie miasta jak: Bordeux, Meksyk, Melbourne, Singapur, Tokio, Wallington i Waszyngton.

– Przystąpienie Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie do tej organizacji pozwoli na podniesienie poziomu wiedzy i kompetencji pracowników jednostki, a co za tym idzie jakości świadczonych usług w zakresie zieleni miejskiej – deklarują krakowscy urzędnicy.

Uczestnictwo w konferencjach organizowanych przez World Urban Parks daje gwarancję dostępu do najbardziej aktualnych rozwiązań w zarządzaniu i rozwoju terenów zieleni w mieście.

Czytaj więcej

Skomentuj