1 / 37

W Warszawie oficjalnie rozpoczął się kongres ochrony środowiska Envicon Environment 2018. W inauguracji wydarzenia udział wzięli m.in. minister środowiska Henryk Kowalczyk, prezes NFOŚiGW Kazimierz Kujda oraz minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Zgromadzonych uczestników powitali Magdalena Dutka, prezes firmy Abrys (organizator wydarzenia) oraz Robert Rosa, wiceprezes Abrys.

Minister Henryk Kowalczyk podczas swojego przemówienia podkreślił rolę zmian klimatu i jego ochrony dla polskiej gospodarki. Przypominał o niedawno uruchomionym programie “Czyste Powietrze” oraz ambitnych celach recyklingu, jakie musi spełnić polska gospodarka odpadami w drodze do gospodarki o obiegu zamkniętym. Nie pominął też kwestii pożarów odpadów, które w tym roku szczególnie przybrały na sile.

– Poprawa jakości ochrony środowiska to nasze wspólne zadanie, którego realizację możemy wypracować z samorządami i instytucjami właśnie podczas takich wydarzeń jak Envicon Environment – powiedział Henryk Kowalczyk, zachęcając do dyskusji.

Minister Krzysztof Tchórzewski skupił się na polityce energetycznej Polski do 2040 r. – Czeka nas duży wzrost zużycia energii, dlatego musimy się do tego odpowiednio przygotować – zapowiedział. Odniósł się też do kontrowersji związanych z energetyką wiatrową i fotowoltaiką. – Groźba blackoutów w Polsce pojawia się przede wszystkim latem, dlatego musimy skupić się na inwestycjach w energetykę słoneczną – wskazywał minister Tchórzewski.

Szef Ministerstwa Energii mówił także o nowych możliwościach dla wsparcia kogeneracji przyjętych ostatnio przez Sejm (ustawa o kogeneracji). – Chcemy doprowadzić do tego, aby elektrociepłownie były budowane w miastach powiatowych, a nawet mniejszych gminach – powiedział Krzysztof Tchórzewski. Zapowiedział też zwiększenie produkcji energii z odpadów w Polsce.


Envicon Environment 2018 – przewodnik uczestnika

Najbardziej aktualne informacje na temat kongresu Envicon Environment 2018 dostępne są w aplikacji mobilnej. Pobierz ją, klikając w jeden z poniższych przycisków:

Czytaj więcej

3 Komentarze

Skomentuj