Osiem zastępów straży gasi pożar hałdy odpadów w Przysiece Polskiej (pow. kościański, woj. wielkopolskie). Ogień pojawił się w zakładzie w piątek przed godz. 5 rano. W czwartek zakończono w tym miejscu trwającą cztery doby akcję gaszenia innego pożaru śmieci.

Dyżurny wielkopolskiej PSP przekazał PAP, że zgłoszenie o pożarze strażacy otrzymali w piątek przed godz. 5 rano. “W tej chwili na miejscu jest osiem zastępów, w pierwszym rzucie było 12” – powiedział. Dodał, że pożar jest już opanowany.

To piąty pożar w Przysiece Polskiej w tym roku. W czwartek strażacy zakończyli trwającą cztery doby akcję gaśniczą na terenie zakładu, po tym jak w niedzielę ogień objął około 2 tys. m kw. wysokich na 8-10 m hałd odpadów.

W szczytowym momencie z ogniem walczyło 48 zastępów OSP i PSP z powiatów: kościańskiego, leszczyńskiego, poznańskiego, śremskiego i międzychodzkiego. W gaszeniu i późniejszym, kilkudniowym dozorowaniu oraz rozbieraniu hałd odpadów uczestniczyło łącznie około 300 strażaków.

Czytaj więcej

4 Komentarze

  1. To juz jawne kpiny. Właściciel/e maja super patent na biznes. Ciekawe dlaczego minister Ozdoba nie ma nic do powiedzenia. Właściciel jest pewnie członkiem PIS lub SP. Ale jaja. Gdzie kontrole straży pożarnej, WIOS, GIOS, sanepid, PIP. Tam sie co 3-4 dni pali, fajna spalarnia.

Skomentuj