We wtorek stanowisko dyrektor generalnej w Ministerstwie Finansów objęła Katarzyna Szweda; zastąpiła Renatę Oszast – wynika z informacji na stronie resortu.

Od wtorku na stronie MF w zakładce kierownictwo resortu jako dyrektor generalna widnieje Katarzyna Szweda. W krótkiej nocie wskazano, że Szweda objęła stanowisko dyrektora generalnego 15 lutego br.

Kim jest Katarzyna Szweda?

Jak podano, Szweda ukończyła Wydział Nauk Społecznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, studia z obszaru Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz z zakresu kontrolingu na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

“Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe, w tym menedżerskie, zdobyte zarówno w biznesie jak i administracji” – napisano.

Zmiany w resorcie finansów

W poniedziałek media informowały, że Renata Oszast odeszła z resortu finansów. Jak napisał Business Insider, to najbliższa współpracowniczka premiera Mateusza Morawieckiego i szara eminencja w resorcie. Część mediów podała, że Oszast została zdymisjonowana za Polski Ład.

W ubiegłym tygodniu ze stanowiska ministra finansów zrezygnował Tadeusz Kościński. Do czasu powołania nowego ministra resortem kieruje premier Mateusz Morawiecki.

W piątek premier odwołał wiceministra finansów Jana Sarnowskiego. Jak przekazał rzecznik rządu Piotr Müller, dymisja Sarnowskiego ma związek z błędami we wdrażaniu zmian podatkowych.

Czytaj więcej

Skomentuj