Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
TOMRA baner A [21.09-22.10.22]
Baner A Rafnar [25.08-29.09.22]
GWF baner A [15.09-17.10.22]
TOMRA baner A [14.09-05.10.22]

Jak umeblować miasto?

Wpisy

Wpisy

Renowacja najsłynniejszej fontanny w Gliwicach na ukończeniu

Na początku maja zostanie uruchomiona najsłynniejsza w Gliwicach fontanna z trzema faunami. Od lipca ubiegłego roku wodotrysk przechodzi renowację. Obecnie trwają prace związane z przygotowaniem misy pod popularne „diabełki”.

W Krakowie postawią stojaki rowerowe inspirowane Wyspiańskim

Stojak rowerowy, przedstawiający napis „Sztuka”, którego kształt nawiązuje do stylu pisma Stanisława Wyspiańskiego, stanął we wtorek przy Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Kolejne pojawią się w sąsiedztwie gmachów instytucji kultury w Krakowie.

Największy park w Gliwicach wypięknieje

Gruntowną modernizację przejdzie gliwicki Park im. Bolesława Chrobrego. Dzięki niej teren zostanie wzbogacony m.in. o nowy plac zabaw, ogromną siłownię pod chmurką, boisko do gry w bule i disc golfa, ale także domki dla ptaków i hotele dla owadów.

Jak umeblować miasto? – od redaktora

Od kilku lat miasta wyludniają się. Wyprowadzają się głównie osoby starsze lub młode małżeństwa. Powodów jest kilka - drogie utrzymanie w mieście, hałas oraz korki. Problemy te dostrzegają duże ośrodki miejskiej i starają się im przeciwdziałać - pisze Katarzyna Szkudlarska-Nowaczyk w "Zieleń Miejska Plus".

Potrzeba dobrych projektów

Nad atrakcyjnością miejskich przestrzeni publicznych czuwa m.in. plastyk miejski, różnie nazywany w poszczególnych miastach. We Wrocławiu jest to koordynator projektu plastycznego wystroju miasta – Beata Urbanowicz, z którą rozmawialiśmy o walce z reklamami, uporządkowaniu miast i artystycznych inicjatywach.

Małe czyni różnicę

Według badań coraz więcej mieszkańców miast ucieka z nich na wieś. Powody są różne – wysokie opłaty, hałas, niższy komfort życia. Aby zatrzymać odpływ ludności władze miast robią wszystko, co w ich mocy, aby uczynić swoje miejscowości atrakcyjniejszymi.
css.php