1 / 13

Ponad 8 tys. głosów zebrał Gorzów w plebiscycie na najładniej oświetlone miasto. Tym samym mieszkańcy i sympatycy miasta wywalczyli nagrody na cele dobroczynne o wartości 10 tys. zł. Sprzęt został przekazany do DPS nr 1 w Gorzowie.

W plebiscycie „Świeć się z Energą”,  organizowanym przez grupę Energa S.A., Gorzów Wielkopolski wygrał rywalizację o miano „najbardziej rozświetlonej miejscowości” w regionie. Miasto pokonało w rankingu m.in. Zieloną Górę oraz Świebodzin –  zeszłorocznego laureata plebiscytu.

Za zwycięstwo w etapie regionalnym miasto otrzymało sprzęt o łącznej wartości 10 tys. zł. Grupa Energa ufundowała m.in. energooszczędne lodówki, kuchenki oraz inne nowoczesne urządzenia AGD. Wczoraj nagrody te zostały przekazane pięciu najbardziej potrzebujących rodzinom oraz do Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Gorzowie Wielkopolskim. Sprzęt ma nie tylko ułatwić codzienne funkcjonowanie, ale i pozwolić na oszczędne zużywanie energii elektrycznej, a tym samym obniżenie rachunków.

W VIII edycji konkursu wzięło udział blisko 100 miejscowości, które rywalizowały w dwóch etapach: regionalnym i ogólnopolskim. W ogólnopolskim finale Gorzów Wlkp. zajął siódme miejsce, rywalizując z 15 pozostałymi reprezentantami województw m.in. Legnicą, Stalową Wolą, Częstochową czy Wejherowem. Zwycięzcą tegorocznej edycji jest Zamość, do którego zostały przekazane nagrody warte 50 tys. zł.

Podczas trwania plebiscytu swoje głosy oddało ponad 150 tys. osób. „Świeć się z Energą” to konkurs na najładniej oświetlone miasta. Od 8 lat miejscowości z całego kraju rywalizują nie tylko o tytuł „Świetlnej stolicy Polski”, ale przede wszystkim o nagrody dla potrzebujących. W tym roku do 16 miast trafi energooszczędny sprzęt AGD o łącznej wartości 200 tys. zł.

Czytaj więcej

Skomentuj