Już 22 lutego podczas targów Gardenia w Poznaniu odbędzie się Forum Miejska Sztuka Ogrodowa. Na uczestników czekają trzy panele dyskusyjne z udziałem profesjonalistów, kilka godzin interesujących rozmów oraz duża dawka użytecznej wiedzy. Hasło tegorocznej edycji to „Miasto dla natury”.

Miejska Sztuka Ogrodowa 2018 będzie podzielona na trzy panele dyskusyjne. W każdym swoją wiedzą dzielić będą się profesjonaliści w swojej branży.

W pierwszej sesji przybliżone zostaną najnowsze trendy w kształtowaniu zieleni w mieście. Jako prelegenci wystąpią: Małgorzata Sobieszczyk z Zarządu Zieleni Miejskiej w Poznaniu,  Joanna Paniec, Ogrodnik Miejski w Urzędzie Miejskim w Gdańsku oraz Karol Podyma z Fundacji Łąka w Warszawie.

Będzie to świetna okazja do zapoznania się z najciekawszymi i najmodniejszymi nurtami w projektowaniu zielonej tkanki w mieście. To również możliwość poznania największych wyzwań i problemów, przed którymi na co dzień stają zarządcy miejskiej zieleni.

W drugiej sesji zaplanowano dyskusję między chirurgami drzew a arborystami. Pojawią się podczas niej: dr inż. arch. Edyta Rosłon-Szeryńska ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, dr Ernest Rudnicki z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Zbigniew Chachulski z Polskiego Towarzystwa Chirurgii Drzew oraz Witosław Grygierczyk  z Federacji Arborystów Polskich. Postarają się oni odpowiedzieć na pytania, czym różni się arborystyka od chirurgii drzew, jakie mają cechy wspólne i kto tak naprawdę ma rację w trwającej od lat dyskusji.

W trzecim panelu pojawi się temat lżejszy, choć bardzo ważny, który na łamach miesięcznika „Zieleni Miejska” znalazł już swoje stałe miejsce redakcyjne. To fauna w mieście. Uczestnikami tej dyskusji będą: dr Weronika Banaszak-Cibicka z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Paweł Pstrokoński z Uniwersytetu Warszawskiego oraz Kamil Baj z warszawskiego Pszczelarium. Wspólnie z uczestnikami porozmawiają oni o nowoczesnych sposobach na stworzenie w mieście odpowiedniej bioróżnorodności oraz o dążeniu do zrównoważonego rozwoju terenów zurbanizowanych.

Jaka przestrzeń dla zieleni? Seminarium Miejska Sztuka Ogrodowa 2017 [WIDEO]

Nowością podczas tegorocznego Forum będzie dyskusja, w której udział będą mogli wziąć wszyscy zainteresowani uczestnicy wydarzenia. Każdemu panelowi towarzyszyć będzie wymiana zdań między prelegentami a publicznością.

Forum Miejska Sztuka Ogrodowa 2018 poprowadzą wspólnie dr hab. Piotr Urbański z  Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Dominik Szymański, redaktor prowadzący miesięcznik „Zieleń Miejska”.

Podczas Forum rozwiązana zostanie także tegoroczna, siódma już edycja konkursu firmy Abrys „Inspiracje w przestrzeni”. Tym razem zwycięski projekt ogrodu terapeutycznego będzie zrealizowany przy Zespole Szkół Specjalnych nr 105 w Poznaniu. Przewidziano przyznanie nagród w dwóch kategoriach: debiutant oraz profesjonalista.

Miejska Sztuka Ogrodowa w 2017 r.:

1 / 7


Forum Miejska Sztuka Ogrodowa odbędzie się 22 lutego w pawilonie 15 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wymagana jest jedynie wcześniejsza rejestracja na stronie zielenmiejska.abrys.pl.

MSO 2018 750 x 300

Czytaj więcej

Skomentuj