Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Remondis medison 1 baner A [27.06-27.07.22]
Gambarini&Muti (Ecomondo) baner A [28.06-05.07.22]
Remondis medison 2 baner A [27.06-27.07.22]

Gospodarka obiegu zamkniętego (GOZ)

Wpisy

Wpisy

Deloitte: ROP może zmniejszyć obciążenie gmin kosztami recyklingu, ale pozostaną one wysokie

Wprowadzenie Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta może zmniejszyć obciążenia poszczególnych gmin związane z całkowitymi kosztami zagospodarowania odpadów opakowaniowych, jednak pozostaną one bardzo wysokie - szacuje firma doradcza Deloitte.

Krakowska AGH zbada możliwości zagospodarowania odpadów hutniczych na potrzeby gospodarki

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie i ArcelorMittal Poland podpisały porozumienie dotyczące współpracy na rzecz zagospodarowania odpadów żelazonośnych na potrzeby gospodarki.

Energia z odpadów dla Bielska-Białej? Eksperci są za, mieszkańcy są podzieleni

Specjaliści nie mają wątpliwości: Instalacja Termicznego Przekształcania Odpadów dla Aglomeracji Beskidzkiej jest bardziej ekologiczna niż składowanie odpadów. Społeczeństwo jest w tej kwestii podzielone. To wnioski płynące z debaty pt. „Ekospalarnia – czyściej, zdrowiej, taniej”, która odbyła się w czwartek, 15 lipca w Bielsku-Białej.

Walka z plastikiem. Polska nie wywiązuje się ze zobowiązań

Dwa lata temu Polska zobowiązała się do wprowadzenia do obrotu 10 produktów jednorazowego użytku wykonanych z plastiku. Polskie Stowarzyszenie Zero Waste przypomina, że nie wywiązaliśmy się z tego zobowiązania. Wezwało Ministerstwo Klimatu i Środowiska do podjęcia zdecydowanych działań w tej sprawie.

Zyski i straty z systemu kaucyjnego

W marcu br. Ministerstwo Klimatu i Środowiska pochwaliło się przygotowaniem wstępnego projektu ustawy, która w przyszłości umożliwi wprowadzenie w Polsce systemu kaucyjno-depozytowego. Poparcie Polaków dla jego wdrożenia jest niezaprzeczalne, podobnie jak pozytywne efekty środowiskowe. Co jednak ten system oznacza dla przedsiębiorstw i zakładów przetwarzających odpady komunalne?

Oczyszczalnie przyszłości potrzebują recyklingu

Naukowcy szacują, że aby zaspokoić wszystkie nasze potrzeby, obecnie potrzebujemy 170% Ziemi. Zużycie wody przyrasta dwa razy szybciej niż liczba mieszkańców naszej planety. Bez ponownego wykorzystania wody ze ścieków oraz innych produktów wytwarzanych w procesie ich oczyszczania zasoby wodne skurczą się jeszcze szybciej.
css.php