Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Remondis medison 2 baner A [27.06-27.07.22]
Gambarini&Muti (Ecomondo) baner A [28.06-05.07.22]
Remondis medison 1 baner A [27.06-27.07.22]

Energia i recykling

  partner merytorycznyWpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

4,3 mln zł oszczędności na energii elektrycznej. Tak działa efektywność energetyczna

Firma Sescom zaoszczędziła 4,3 mln zł na energii elektrycznej dla jednej z największych marek paliwowych. W trakcie trwającego dwa lata kontraktu, w 2020 r. wygenerowano oszczędności na poziomie 6 proc., a w 2021 r. na poziomie 11 proc.
Autobus wodorowy

45 mln zł na autobusy wodorowe dla Rybnika

Rybnik otrzymał 45,5 mln zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na zakup 20 autobusów wodorowych.
video

Konferencja: System kaucyjny elementem polskiego ROP [RETRANSMISJA]

Zapraszamy do śledzenia konferencji on-line: "System kaucyjny elementem polskiego ROP" Wydarzenie rozpocznie się 24 czerwca o godnie 9:00

3 mld zł z Funduszu Modernizacyjnego dla przedsiębiorców na wykorzystanie odpadów w energetyce

W sumie aż 3 mld zł dofinansowania trafi z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) do polskich firm na wsparcie budowy spalarni odpadów, które ciepłowniom mają pomóc w dywersyfikacji źródeł energii, a samorządom – rozwiązać problem zagospodarowania „śmieci”.

Ozdoba: projekt dot. kaucji – wczesną jesienią w Sejmie

Projekt ustawy dot. funkcjonowania w Polsce systemu kaucyjnego powinien nie później niż do wczesnej jesieni znaleźć się w Sejmie - poinformował wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba. Dodał, że zmianie może ulec wielkość sklepu, który będzie musiał przyjąć opakowania.

Dotacja do ponad 130 biletomatów solarnych na Śląsku

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia dostała dotację do projektu zakupu ponad 130 solarnych automatów biletowych, przy wsparciu rządowej dotacji z Programu Inwestycji Strategicznych. W efekcie liczba automatów biletowych w miastach i gminach GZM przekroczyłaby 300.
css.php