Około 30 zastępów straży pożarnej skierowano we wtorek do gaszenia pożaru na terenie zakładu produkcyjnego z branży chemicznej w Chorzowie. Około 10 osób zostało ewakuowanych, nikt nie odniósł obrażeń. Według strażaków, nie ma zagrożenia dla mieszkańców.

Rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach mł. bryg. Aneta Gołębiowska przekazała, że do pożaru doszło przy ul. Narutowicza. Ogień pojawił się na dachu budynku produkcyjnego. Chodzi o przedsiębiorstwo Novichem, zajmujące się wytwarzaniem substancji chemicznych.

“W akcji bierze udział około 30 zastępów straży pożarnej, w tym pluto ratownictwa chemicznego” – podała Gołębiowska.

Pracownicy ewakuowani

Jeszcze przed przybyciem strażaków na miejsce a budynku samodzielnie ewakuowało się około 10 pracowników. Nikt nie został poszkodowany.

Rzecznik Komendy Miejskiej PSP w Chorzowie kpt. Tomasz Szymański powiedział PAP, że w działaniach gaśniczych bierze udział około 70 ratowników. “Pożarem objęta jest hala produkcyjna o powierzchni 20 na 40 metrów. Według naszej wiedzy zapaliła się instalacja nadtlenku wodoru; nie ma zagrożenia dla okolicznych mieszkańców” – zaznaczył.

Akcja gaśnicza może potrwać jeszcze co najmniej kilka godzin

Jak podano na stronie internetowej firmy, Novichem to przedsiębiorstwo chemiczne założone w 1989 roku jako prywatna spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. W Chorzowie mieszczą się jej zakłady produkcyjne oraz biura. “Działalność produkcyjna przedsiębiorstwa w dużej mierze opiera się na naszych własnych technologiach. Wytwarzamy głównie wysokiej jakości specjalistyczne substancje chemiczne w niewielkich ilościach” – informuje spółka.

Czytaj więcej

Skomentuj