1 / 2

Polski Fundusz Rozwoju zainwestował 40 milionów złotych w nową strategię rozwoju Zakładów Cegielskiego. Pieniądze mogą być wykorzystane na prace nad napędem do pojazdów elektrycznych. 

Pieniądze zainwestowane zostaną w formie obligacji zamienianych na akcje. Inwestycja wpisuje się w strategię inwestowania w perspektywiczne spółki branży przemysłowej, stawiające na rozwój w oparciu o innowacyjne projekty.

– Otwieramy nowy rozdział w ponad 170-letniej historii spółki. Mocno wierzę w to, że w perspektywie średnioterminowej spółka już samodzielnie dopisze następne rozdziały swojej historii – powiedział Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister rozwoju i finansów.

Nowe fundusze mają umożliwić HCP rozwój nowych produktów i pozyskanie partnerów strategicznych, co ma się przyczynić np. do produkcji napędów do pojazdów elektrycznych.

– Wdrażamy do seryjnej produkcji najlepszy na świecie napęd elektryczny z pięciofazowym indukcyjnym silnikiem. Będzie miał on zastosowanie w branży transportowej. W ramach współpracy z firmą URSUS zaprojektujemy i wprowadzimy do seryjnej produkcji pojazd specjalistyczny, napędzany naszym silnikiem – powiedział Wojciech Więcławek, prezes zarządu HCP.

Umowę inwestycyjną z Polskim Funduszem Rozwoju podpisało Ministerstwo Rozwoju, akcjonariusz Zakładów Cegielskiego.

Czytaj więcej

Skomentuj