Trwają przygotowania do budowy spójnego systemu parkingów przesiadkowych w Bydgoszczy.

Planowane w Bydgoszczy parkingi typu P+R mają pozwalać na wygodne przesiadki i kontynuowanie podróży do centrum komunikacją publiczną. Jeszcze w tym roku powstanie koncepcja, a następnie zlecone będą prace projektowe i budowlane dostosowujące bydgoski system ITS do uruchomienia wygodnych parkingów przy ważnych węzłach komunikacyjnych.

Trwają przetargi na infrastrukturę, która powstanie przy rondzie Kujawskim i pętli tramwajowej Stomil. Dla wielu innych zadań prowadzone są prace projektowe m.in. parkingi w sąsiedztwie bydgoskiej trasy WZ.

– Liczę, że to rozwiązanie zachęci dużą część mieszkańców Metropolii Bydgoszcz do poruszania się po centrum miasta transportem publicznym – mówi Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy.

Na budowę całego systemu parkingów typu P+R na najbliższe lata miasto zagwarantowało blisko 35 mln zł. Warto jednak podkreślić, że duża część parkingowej infrastruktury powstaje również ze środków na rozbudowę ulic. Największy wielopoziomowy parking  na blisko 560 pojazdów planowany jest przy ul. Grudziądzkiej. Jego ostateczny wygląd określi dokumentacja projektowa.

Czytaj więcej

Skomentuj