Szef lwowskiej obwodowej administracji wojskowej Maksym Kozytskyi poinformował o atakach rakietowych we Lwowie. W wyniku ataku wroga uszkodzeniu uległy trzy podstacje elektryczne w mieście – podaje serwis Lviv.media.

Informację o trzech uszkodzonych stacjach elektroenergetycznych potwierdził burmistrz miasta Andrey Sadovy.

„Uszkodzone zostały 3 podstacje energetyczne. Dwie przepompownie bez prądu. Brak prądu w części lwowskich dzielnic. Możliwe są również czasowe przerwy w oświetleniu ulicznym. Dwie przepompownie zostały bez prądu. Przywracamy zaopatrzenie w wodę za pośrednictwem alternatywnych źródeł energii elektrycznej ”- napisał Sadovyi.

Rosyjskie ostrzały rakietowe różnych regionów, m.in. Zakarpacia

Do rosyjskich ostrzałów rakietowych kilku obwodów, w tym po raz pierwszy zamieszkanego przez mniejszość węgierską Zakarpacia, doszło we wtorek w Ukrainie. Poinformowali o tym przedstawiciele władz regionalnych.

„Uderzyła rakieta w obiekt w hirskim rejonie Zakarpacia. Na miejscu pracują służby, ustalamy informacje o szkodach i ewentualnych ofiarach” – oznajmił szef władz obwodowych Wiktor Mykyta na Telegramie. (https://t.me/zakarpatskaODA/811)Wcześniej o rosyjskich atakach rakietowych w obwodzie lwowskim informował szef władz obwodowych Maksym Kozycki. Według mera Lwowa Andrija Sadowego uszkodzone zostały trzy podstacje energetyczne i w części miasta nie ma prądu. (https://t.me/andriysadovyi/746)

Szef władz obwodu winnickiego Serhij Borzow powiadomił, że obrona przeciwlotnicza strąciła nad obwodem dwie rosyjskie rakiety. Obecnie trwają poszukiwania odłamków. (https://t.me/vinnytskaODA/2357)

Informacje o wybuchach nadchodzą również w obwodu kirowohradzkiego. O uderzeniu rakiety w hromadzie (gminie) dolińskiej poinformował szef miejscowych władz Jewhenij Zwizdowski – pisze portal Hromadske.

O tym, że odgłosy wybuchów słychać było również w Mikołajowie, powiadomił korespondent portalu Suspilne.

Tymczasem ukraińskie koleje przekazały, że na skutek ostrzałów obiektów infrastruktury stanęło we wtorek 13 pociągów. (https://t.me/UkrzalInfo/2274)

Alarmy przeciwlotnicze ogłoszono we wtorek po południu w niemal wszystkich obwodach na terytorium Ukrainy.

Czytaj więcej

Skomentuj