1 / 8

Najpierw buty do biegania z oceanicznych śmieci, teraz nowa kolekcja strojów kąpielowych. Adidas i firma Parley stworzyli nową kolekcję ubrań plażowych z recyklingu.

Do sklepów trafiła właśnie najnowsza kolekcja strojów kąpielowych, które powstały dzięki współpracy Adidasa i Parley for Oceans, firmy zajmującej się ochroną oceanów. Ubrania uszyto ze specjalnej przędzy nylonowej, stworzonej z recyklingowanych butelek, sieci rybackich i plastików wyłowionych z wody. Produkcja materiału ze śmieci umożliwia ograniczenie wykorzystania zasobów naturalnych do produkcji nici i ogranicza emisję szkodliwych substancji.

Promocji nowej kolekcji kostiumów kąpielowych towarzyszy kampania “From Oceans for Oceans” (ang. z oceanów dla oceanów), dzięki której Adidas chce pokazać, iż bierze odpowiedzialność za wpływ swojej działalności na środowisko naturalne i stara się ograniczyć jej negatywne skutki. Nowe ekologiczne ubrania Adidasa niczym nie przypominają pierwszych, bezkształtnych projektów, które pojawiły się na rynku. Tym razem są kolorowe, w nowoczesnych krojach i jak zapewnia producent, wytrzymałe i dobrej jakości.

To nie pierwszy ekologiczny projekt Adidasa. Dwa lata temu marka wypuściła na rynek pierwsze buty sportowe zrobione z materiałów pochodzących z recyklingu. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

Czytaj więcej

Skomentuj