Województwo małopolskie i prezydent Tarnowa podpisali umowę na unijne dofinansowanie do zakupu nowoczesnych ekologicznych autobusów miejskich.

Tarnowskie MPK kupi łącznie 40 autobusów. Pojazdy będą klimatyzowane, niskopodłogowe, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i ekologiczne. Autobusy mają spełniać restrykcyjne normy emisji spalin Euro 6. Większość z nich będzie o pojemności pozwalającej na podróż 90 osób.

– Wszystkie autobusy będą niskopodłogowe. Sterowniki sygnalizacji świetlnej, które komunikować się będą ze skrzyżowaniami, zapewniając tzw. zieloną linię pojawią się we wszystkich autobusach – mówi Jerzy Wiatr, prezes MPK Tarnów. I dodaje, że będą też zamontowane tablice, które pozwolą na integrację z PKP. Wyświetlać one będą informacje o najbliższych odjazdach pociągów.

Pięć takich nowoczesnych pojazdów, kupionych w ramach projektu jako wkład własny miasta, wozi już pasażerów w Tarnowie. Na zakup kolejnych 35 umowy również zostały już podpisane, trwa ich produkcja. Wszystkie zostaną wyprodukowane w fabrykach firm MAN Scania i Solaris, w Polsce – w Starachowicach, Słupsku i w Bolechowie pod Poznaniem.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj